BRĄZOWA FARBA DO WŁOSÓW


Wybór odpowiedniej farby do włosów często sprawia wiele kłopotów. Często w wyniku farbowania otrzymujemy niezadowalający nas kolor. Zdarza się jednak, że nie mając świadomości jak odczytywać oznaczenia dające nam informację o kolorze wybranej farby, dokonamy złego wyboru.

Podstawowe kolory farb

FARBA DO WŁOSÓW Podstawowe kolory farby odnoszą się zazwyczaj jedynie do intensywności koloru, pomijając przy tym jego odcienie. W przypadku brązowej farby do włosów do wyboru są trzy podstawowe kolory: jasny brąz, średni brąz oraz ciemny brąz.

Włosy w kolorze jasnego brązu bardzo często mylone są z ciemnym blondem. Jasny brąz idealnie podkreśla słowiańską urodę Polek. Delikatnie wygładza ostre rysy twarzy i dodaje dziewczęcego uroku. Jasny brąz często bywa łączony z blondem w postaci efektów fryzjerskich takich jak sombre, dzięki czemu uzyskany kolor jest bardzo naturalny.

Średni brąz bardzo często określany jest jako orzechowy. Jest bardzo stonowanym i bezpiecznym kolorem do farbowania. Szczególnie dobrze wygląda na naturalnie gładkich i lśniących lub wyprostowanych włosach. Efektownie odbija światło.

Ciemny brąz bywa z kolei mylony z odcieniem czekoladowym. Ciemny brąz to kolor bardzo elegancki i pasuje do Pań o południowym typie urody. Nieco wyostrza rysy, ale też podkreśla ciemną oprawę oczu i opaleniznę.

Odcienie brązu

Odcienie farb do włosów wpływają na końcowy efekt – kolor ciepły czy chłodny. Dla brązowych farb najodpowiedniejsze są podane niżej odcienie.

Odcień kasztanowy to jeden z najpopularniejszych odcieni. Łączony jest zazwyczaj ze średnim brązem, nadając mu nieco ciepłego tonu. Kasztanowy brąz włosów pogłębia kolor orzechowej tęczówki oczu.

Złocisty odcień najczęściej łączony jest z jasnym brązem. Odcień złocisty odżywia kolor i sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze. Mocne rysy twarzy zostają złagodzone a twarz staje się o wiele jaśniejsza. Często złoty odcień bywa wzmacniany naturalnym efektem jaśnienia włosów na skutek działania słońca.

Czekoladowy odcień dodaje głębi brązowej farbie do włosów. Dzięki czekoladzie, która delikatnie ociepla ciemny brąz włosy wyglądają bardzo naturalnie. Czekoladowy odcień włosów ładnie podkreśla opaleniznę.

Odcień mahoniowy wzbogaca stonowany brąz o ciemnoczerwone refleksy. Idealnie nadaje się do ożywienia tego koloru, a także delikatnego wyróżnienia brązu, który z natury bywa określany jako bardzo zachowawczy.

Mroźny odcień brązowej farby do włosów ochładza kolor. Mroźny brąz ładnie nabłyszcza farbowane włosy nadając im stalową lub popielatą poświatę. Odcień ten doskonale współgra z zimnym typem urody. Polecany jest kobietom o jasnej karnacji, ze stalowo-zimnymi niebieskimi oczami.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ