Każde włosy naturalnie są ciemniejsze u nasady i jaśniejsze na końcach. Niestety, w przypadku farbowania najczęściej wychodzi odwrotnie – bo starsze i zniszczone końcówki łapczywiej chwytają kolor niż świeży odrost u nasady. 


farbowanie
Farbowanie w domu
Farbę nakłada się zawsze na suche, nieumyte włosy. Warstewka naturalnego tłuszczu chroni skórę przed drażniącym działaniem farby, a i świeżo umyte włosy są sypkie i gładkie.
Nawet jeśli koloryzujemy włosy pierwszy raz, farbujemy je tak, jakbyśmy miały odrosty (włosy u nasady są zawsze są ciemniejsze). Najpierw nakładamy farbę na około pięciocentymetrowy odcinek włosów przy skórze, od środka głowy w kierunku karku na około 20 minut, a później rozprowadzamy ją na całej długości włosów i zostawiamy na około 15 minut.
Jeśli w domu jest chłodno, po nałożeniu farby krótko ogrzewajmy włosy suszarką – kolor mocniej chwyci, a odcień nie będzie szary. Jeśli z kolei są upały, poczekajmy na chłodniejszy dzień, bo farba może zadziałać zbyt mocno i przypiec skórę.
Po farbowaniu należy długo i dokładnie płukać włosy, a na koniec polać je szklanką wody z łyżką octu – to zamknie łuski włosa i zapobiegnie uciekaniu koloru.

Farbowanie odrostów

Jednym ze sposobów na pozbycie się odrostów jest ich pomalowanie farbą. Oczywiście możemy także poddać się zabiegowi dekoloryzacji. Należy pamiętać, że wpłynie on w większym stopniu na stan włosów niż sama koloryzacja. Jak zatem farbować włosy tylko u nasady? Po pierwsze, wybierając farbę do włosów, należy wybrać taką samą, jak do wcześniejszej koloryzacji. Ewentualnie wybieramy inną, o bardzo zbliżonym kolorze. Dzięki temu, kiedy pofarbujemy włosy, będą one posiadały jednolity kolor. Podczas farbowania na początku nałóż przygotowaną mieszankę tylko u nasady, pomijając resztę włosów. Dopiero po upływie czasu określonego w ulotce dołączonej do farby, należy farbę rozprowadzić na pozostałej długości włosów. Przed podjęciem decyzji o pofarbowaniu włosów, możemy pomyśleć o zrobieniu pasemek. I chociaż odrosty po pasemkach jest trochę trudniej pofarbować, to są one mniej widoczne.

Inne sposoby na odrosty

Istnieje kilka trików na to, jak ukryć odrosty. Można udawać, że posiadamy modne odrosty. Innym sposobem na odrosty jest odpowiedni dobór fryzury. W takim przypadku unikać należy przedziałków i postawić na tapirowanie. Można zastosować naturalne płukanki do włosów. Wywar z rumianku bądź sok cytrynowy rozjaśnią włosy. Idealnym rozwiązaniem jest zakręcenie włosów na wałki. Loki odwrócą uwagę nawet od siwych odrostów. Innym sposobem jest użycie tylko u nasady delikatniejszego szamponu koloryzującego albo specjalnych kosmetyków w sprayu.

[Głosów:17    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ