henna

Nieważne czy jesteś blondynką, czy brunetką – właściwie podkreślone brwi powinny stanowić zwieńczenie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. W zależności od tego, jaki typ urody reprezentujesz, powinnaś nadać brwiom kształt dopasowany do rysów twarzy. Niewłaściwie wyregulowany kształt brwi (zbyt cienkie, za krótkie, wysoki łuk) potrafi w jednej chwili zmienić cały wyraz twarzy. Natomiast nieodpowiednio pomalowane, nawet przy idealnej podstawie, dodadzą nam lat (zbyt ciemne), mocno wyostrzą rysy (geometryczne) lub sprawią, że będziemy wyglądały nieprzyjaźnie bądź nienaturalnie, plastikowo. Błędy w malowaniu brwi można szybko poprawić lub usunąć, o ile zostały użyte kredki do brwi, cienie czy inne zmywalne kosmetyki. Inaczej jest w przypadku koloryzacji brwi henną.

hennaCo to jest henna?

Henna to tani i bezpieczny sposób na przyciemnienie i podkreślenie koloru brwi i rzęs. Zabieg ten stanowi rozwiązanie problemu codziennego makijażu. Dzięki hennie nie musimy martwić się o kolor brwi przez 2-3 tygodnie.

Naturalna henna zawiera tylko jeden barwnik o kolorze czerwono – brunatnym, a więc tylko na taki kolor można uzyskać za pomocą czystej henny. W sklepach dostępnych jest jednak wiele kolorów farb, od ciemnych blondów po czarne, które sprzedawane są jako henna. Preparaty są dostępne w postaci proszku, kremów i żeli, jako już gotowe farby na bazie henny.
Henna najlepiej sprawdzi się u osób o jasnej karnacji i jasnych brwiach i rzęsach.
Na początek zaleca się wybrać hennę w żelu, która jest delikatniejsza i daje subtelniejszy efekt.
Henna nie jest szkodliwa i nie osłabia włosów, można powtarzać zabieg jak tylko efekty przestaną być widoczne.

Brwi idealne dla blondynki

Blondynki często borykają się z problemem ledwo widocznych brwi. Z drugiej jednak strony tylko one doskonale wyglądają z brwiami, które są ciemniejsze, niż kolor ich włosów. Jeżeli zależy ci na ożywieniu twarzy makijażem, nie wybieraj identycznego odcienia brwi jak odcień twoich włosów. Włoski brwi kolorystycznie będą zlewać się z czupryną. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz, wybierając odcień o dwa lub trzy tony ciemniejszy, niż naturalny kolor włosów. Aby właściwie dobrać barwę kosmetyku do brwi, powinnaś zwrócić uwagę na to, czy twoja fryzura mieści się w zakresie odcieni ciepłych, czy zimnych. Najlepsze kolory dla blondynek to: ciemnoszary, grafit, blond, złoto, jasny lub ciemny brąz i delikatne szarości.

Przydatnym trikiem, dzięki któremu idealnie dopasujesz makijaż brwi do barwy włosów, jest mieszanie odcieni.

[Głosów:43    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ