FARBOWANIE WŁOSÓW MOKRE CZY SUCHE


Farbowanie włosów samodzielnie w domu oszczędza czas i często sporo pieniędzy, grozi to jednak niespodziewanymi efektami. Aby ustrzec się przed niespodziankami warto pamiętać o pewnych zasadach.

Farbowanie w domu

Nie należy od razu, radykalnie zmieniać koloru. Lepiej o kilka tonów przyciemnić włosy lub rozjaśnić. Próba dokonania radykalnej zmiany koloru podejmowana bez konsultacji z fryzjerem może skończyć się całkowicie niespodziewanym kolorem.

Jeśli celem będzie przyciemnienie włosów należy bezwzględnie pamiętać, żeby równomiernie nałożyć preparat na całą długość włosów, w przeciwnym razie powstaną ciemne plamy i nierówne pasma. Jeśli włosy wcześniej rozjaśniane chcemy zafarbować na ciemny kolor nanosimy najpierw farbę na środek i końcówki, na odrosty na końcu.

Szczególnego postępowania wymagają siwe włosy, bo trudno przyjmują farbowanie. Radykalna zmiana koloru wymaga działania specjalistycznego w salonie fryzjerskim.

Przed użyciem każdej farby należy dokładnie zapoznać się z opisem na ulotce, ponieważ zalecenia te mogą się zmieniać, np. producent ulepszył, wzbogacił skład produktu…

FARBOWANIE WŁOSÓW MOKRE CZY SUCHEPrzygotowanie do koloryzacji

Farbowanie to zabieg, który może nadwyrężyć kondycję naszych włosów. Jeśli dobrze się do tego przygotujemy i zapewnimy włosom odpowiednią pielęgnację przed farbowaniem, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia i zniszczenia.

Pojawiają się pytania czy przed farbowaniem myć włosy szamponem. Otóż nie, ponieważ mycie powoduje usunięcie naturalnych olejków (powłoki lipidowej), które chronią skórę głowy w czasie koloryzacji.

W przypadku stosowania farby półtrwałej (8-12 myć) lub demi-permanentnej (do 28 myć), włosy należy umyć na 12-24 godziny przed koloryzacją. Jeżeli wybierzemy farbę trwałą (utrzymuje się do czasu, aż włosy odrosną lub do zmiany koloru), włosy myjemy na 24 godziny przed farbowaniem. Za każdym razem należy sprawdzić instrukcję dołączoną do opakowania, ponieważ każdy produkt może zachowywać się inaczej.

Kolejne pytania dotyczą nakładania farby: na włosy mokre czy suche? Tutaj zdania są podzielone, więc najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ulotką producenta. Każdy kosmetyk koloryzujący inaczej się rozprowadza na włosach suchych czy mokrych, inaczej też reaguje na wilgotność. Przeważnie farby żelowe kładziemy na włosy nieumyte ale wilgotne, natomiast farby w kremie najczęściej kładziemy na suche nieumyte włosy. Farba kremowa lepiej wnika we włókno włosa suchego. Farby żelowe są zazwyczaj delikatniejsze. Jeżeli farbujemy farbą w kremie i wolimy nakładać ją na włosy wilgotne (np. lepiej nam się ją rozprowadza), to czas działania farby należy wydłużyć o ok. 10 minut.


[Głosów:264    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ