FARBOWANIE WŁOSÓW SOMBRE

Koloryzacja włosów Sombre jest rozwiązaniem dla kobiet, które chcą uzyskać naturalny efekt, jednocześnie urozmaicając fryzurę. Sombre to delikatniejsza, bardziej naturalna wersja koloryzacji ombre. Dzięki tej technice włosy wyglądają jak naturalnie rozjaśnione słońcem. Sombre można wykonać na włosach o każdej długości i w każdym kolorze. Najkorzystniej jednak sombre prezentuje się na dłuższych i ciemniejszych włosach.
Jak wykonuje się sombre?

Najlepszy efekt sombre uzyskamy korzystając z profesjonalnej koloryzacji u fryzjera. W warunkach domowych delikatne przejście kolorystyczne może się nie udać, będzie nienaturalne. Fryzjer oprócz rozjaśniania pasemek, dobiera odpowiedni kolor pasujący do naturalnej barwy włosów, a dla ciekawszego efektu może użyć kilku odcieni.

W przypadku sombre pojedyncze pasemka są rozjaśniane już na wysokości 2-3 cm od nasady włosów. Im bliżej końcówek tym gęstsza koloryzacja, jednak tylko na włosach zewnętrznych, włosy wewnętrzne pozostają w naturalnym kolorze. Rozjaśnienie jest nierównomierne, co daje naturalny efekt muśnięcia słońcem, a fryzura nie wygląda płasko, nawet w przypadku cienkich włosów.

 

Różnice między ombre a sombre

FARBOWANIE WŁOSÓW SOMBREKoloryzacja ombre daje mocny efekt rozjaśnienia końcówek. Na włosach krótkich przejście kolorystyczne może wyglądać sztucznie, a na cienkich, kruchych i pozbawionych objętości będzie wyglądać płasko. W przypadku ombre przejście między kolorami zaczyna się bliżej końcówek niż nasady włosa, jest stopniowe i jednolite.

Farbowanie włosów sombre również polega na rozjaśnianiu włosów ale o 1 do maksymalnie 3 tonów. Rozjaśniane są pasemka, co zbliża tę technikę do balejażu. Koloryzacja sombre będzie wyglądać dobrze również na włosach krótszych i cienkich. U nasady włosów zostawia się naturalny kolor, także nie trzeba martwić się odrostami, a fryzura będzie wyglądać świeżo nawet do 3 miesięcy.

 

Zalety koloryzacji sombre

Największą zaletą sombre jest uniwersalność tej fryzury. Profesjonalnie wykonana koloryzacja sprawdzi się u każdego. Sombre dodaje włosom objętości, dzięki przeplataniu się kolorów. Jasne pasemka wokół twarzy rozświetlają ją i odmładzają. Taka fryzura będzie wyglądać zjawiskowo latem w promieniach słońca. Dla podkreślenia efektu warto włosy lekko podkręcić na końcówkach. Przejście kolorystyczne zginie wtedy w zagięciach loków na różnych wysokościach, co wygląda świeżo, naturalnie i bardzo kobieco.

Po koloryzacji sombre należy odpowiednio pielęgnować włosy i końcówki. Efekt nawet najlepiej wykonanego sombre straci swój urok, jeśli włosy będą suche, a końcówki sombre. Polecane są maski do włosów, a do układania włosów naturalne olejki lub jedwab.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ