FARBY FRYZJERSKIE

Kobiety, przed koloryzacją włosów, często zastanawiają się, którą farbę wybrać: farbę z drogerii czy farbę fryzjerską. Czy jest jakaś różnica między farbami fryzjerskimi, dostępnymi tylko w salonach czy w profesjonalnych hurtowniach fryzjerskich, a drogeryjnymi, które można kupić w sklepach, marketach?

 

Farba z drogerii a farba fryzjerska

Farba do włosów z drogerii od farby profesjonalnej znacznie się różni. Kupując farbę w drogerii otrzymujemy w komplecie uniwersalną wodę utleniającą, co nie daje żadnej gwarancji osiągnięcia danego koloru. Natomiast w salonie fryzjerskim farba do włosów jest dobierana do obecnego koloru włosów klientki. Oprócz tego fryzjer dobiera najodpowiedniejszy aktywator (wodę utleniającą), co daje pewność osiągnięcia oczekiwanego efektu koloryzacji. Kolejna różnica to siła ingerencji w strukturę włosów. Profesjonalne farby do włosów są zawsze delikatniejsze dla włosów, niż farby drogeryjne. Przy zakupie farby do włosów w drogerii kierujemy się odcieniem na opakowaniu i kolorem wyjściowym włosów. Jest to kłopotliwe i czasami powoduje niezadowolenie z koloryzacji. Niestety, przy użyciu drogeryjnych farb do włosów, szczególnie rozjaśniaczy, mogą występować niepożądane żółte czy rudawe tony.

 

FARBY FRYZJERSKIEKoloryzacja włosów farbami fryzjerskimi jest trudniejsza, niż tymi kupowanymi w drogerii czy sklepie. Wymaga bowiem podstawowej wiedzy na temat poziomów kolorystycznych włosów. Profesjonalne salony fryzjerskie dysponują dużą liczbą odcieni, wszystkimi możliwymi kolorami, a doświadczony fryzjer potrafi je dowolnie łączyć w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Wybór jest dużo łatwiejszy, efekt często odpowiada temu, czego oczekujemy. Rzadko pojawiają się niepożądane tony kolorystyczne. Nie trzeba również obawiać się efektu przesuszenia włosów. Fryzjer odpowiednio zadba o włosy, aby były błyszczące, zadbane, w dobrej kondycji.

Profesjonalna farba do włosów

Dobra farba fryzjerska zawiera oprócz barwnika środki zwilżające, substancje alkalizujące, środki buforowe, substancje ochronne oraz składniki o działaniu pielęgnującym włosy.

Profesjonalna farba do włosów powinna charakteryzować się zaletami, takimi jak:

  • zdolności zwilżania,
  • dobrą lepkość (przyczepność),
  • zdolność przenikania w głąb włosa,
  • nieszkodliwe działanie na włosy i skórę,
  • zawartość substancji pielęgnacyjnych.

 

Istotne znaczenie dla właściwego efektu farbowania ma prawidłowy dobór stężenia wody utlenionej. Winno być ono dostosowane do stanu włosów oraz zaleceń producenta. Przy profesjonalnych farbach to fryzjer ustala, jaką wodę utlenioną ma zastosować. Drogeryjne farby mają już gotowy zestaw i nie możemy sprawdzić, jakie stężenie wody utlenionej jest w nim zawarte.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ