MĘSKIE FRYZURY KRÓTKIE

Zarówno mężczyźni jak i kobiety, uważają męskie krótkie fryzury za najodpowiedniejsze dla prawdziwego faceta. Niezależnie od gustów, mężczyźni wybierają takie fryzury przede wszystkim ze względu na wygodę.

MĘSKIE FRYZURY KRÓTKIEPielęgnacja krótko obciętych włosów może sprowadzać się w zasadzie tylko do ich mycia. Krótko ostrzyżone włosy nie wymagają często też żadnej formy stylizacji. Wystarczy jedynie dobre cięcie, odpowiednio dobrane do rodzaju włosów i kształtów twarzy.

 

Męska fryzura krótka a kształt twarzy

Mężczyźni o ostrych rysach twarzy (kwadratowych i trójkątnych kształtach) najkorzystniej wyglądają w krótkich fryzurach o dłuższych włosach w górnych partiach oraz krótszych bokach i tyle. Tego typu cięcie łagodzi oblicze, szczególnie, gdy dłuższe włosy zaczesane są miękko na bok.

Również panom o twarzach okrągłych, i tym, którzy chcą je optycznie wyszczuplić zaleca się modną krótką fryzurę z wygolonymi bokami.

Męskie fryzury krótkie z włosami o równych długościach we wszystkich partiach (tradycyjna wersja męskiej fryzury) pasują do twarzy owalnych czy szczupłych. Powiększają optycznie głowę i sprawiają, że twarz wydaje się być pełniejsza. Fryzura taka sprawdza się u mężczyzn o ciekawej strukturze czy kolorze włosów. Cechy te nadają bowiem tego typu uczesaniu atrakcyjności i bardziej indywidualnego charakteru.

Dłuższa górna partia włosów i krótsze, często wygolone boki to obecnie jedna z najbardziej modnych fryzur męskich. Szeroki wachlarz możliwości tego typu cięcia, pozwala dobrać odpowiednią wersję niemal każdemu mężczyźnie. Górna partia włosów, co do zasady krótka ale na tyle długa, że dająca się stylizować na różne sposoby, jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią częste zmiany na swojej głowie, a także lubią zwracać uwagę swoim wyglądem.

Dłuższą górną partię można kształtować zaczesując ją do tyłu, na bok, czy korzystając z kosmetyków usztywniających – podnosić do góry.

Fryzura prawie na zero (włosy o kilkumilimetrowej długości) przez wielu kojarzona jest negatywnie. Jednak taka forma krótkiej fryzury dobrze wygląda jako uzupełnienie stylu eleganckiego, daje wrażenie schludnej oraz sprawia, że na pierwszy plan wychodzą rysy twarzy. Tego typu męska fryzura krótka jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z zakolami  lub borykających się z problemem łysienia, świetnie maskuje problem.

Nie tylko szata zdobi mężczyznę, głowa również…

Profesjonalne strzyżenie, modna stylizacja to podstawa. Aby ciekawa fryzura cieszyła nie tylko właściciela ale także oczy innych (kobiet) trzeba dbać o czystość i kondycję włosów, stosowanie niezbędnych kosmetyków stylizujących i systematyczne strzyżenie. Szkoda zaniedbać osiągnięte efekty.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ