BALEYAGE BLOND

Dlaczego kochamy blond baleyage? Bo to słońce zatrzymane we włosach, efekt wakacji, który pozostaje na dłużej. Baleyage jest odpowiedni dla każdego typu włosów, daje efekt zwiększenia objętości włosów i złudzenie głębi, zwłaszcza w przypadku lekko kręconych włosów. Blond baleyage daje naturalny i dyskretny kolor, który przechodzi jeden w drugi, a granica między nimi jest niewidoczna.

 BALEYAGE BLOND

Klasyka w nowej formie

Baleyage w pierwotnej formie to rodzaj farbowania pojedynczych, szerokich pasm włosów, od nasady aż po same końce. Często pasemka były w odmiennych, kontrastujących ze sobą kolorach co dawało nieestetyczny efekt końcowy. Ideą modnego i nowoczesnego balejażu jest farbowanie w różnych odcieniach, ale tego samego lub bardzo podobnego koloru. Ta zasada jest nadrzędną podczas wykonywania balejażu. Pasemka powinny być cienkie i niekoniecznie farbowane od samego czubka głowy. Ze względu na dominujący obecnie w fryzjerstwie trend związany z naturalnością, farbowanie ma dać właśnie taki efekt.

Modnie, czyli z umiarem

We współczesnym balejażu nacisk kładzie się na naturalność, lekkość, rozświetlenie. Pomiędzy balejażem z dawnych lat a obecnymi trendami w koloryzacji, istnieje cienka granica, którą łatwo przekroczyć, jeśli nie ma się pewnych umiejętności i wiedzy.
Od balejażu oczekuje się odświeżenia wizerunku kobiety i sprawienia, że włosy będą wydawać się lżejsze, a kolor zupełnie naturalny. Współczesny baleyage jest łagodniejszy dla włosów i nie niszczy pasm, może więc być stosowany nawet na bardziej zniszczonych włosach.


Baleyage blond a kolorystyka

Balejaż można wykonywać na różnych kolorach włosów. Za klasykę w tym trendzie przyjęło się uważać koloryzację w odcieniach brązów i blondów, ale coraz częściej można spotkać się ze zdecydowanie odważniejszymi propozycjami. Baleyage w odcieniach blondu wciąż jest bardzo popularny, zwłaszcza w modnej wersji ombre baleyage. Wśród najmodniejszych blondów znalazły się zarówno ciepłe jak i chłodne odcienie blondu. Jasny blond, delikatny karmel, popielaty blond, blond wenecki czy blond maślany – opcje kolorystyczne baleyage blond są nieograniczone. Te ostatnie warto przełamać ciemniejszymi tonami i uzyskać niezwykły efekt w postaci wielowymiarowego koloru. Warto zwrócić uwagę na crystal ash – bardzo jasny platynowy blond przełamany srebrzystymi tonami. Hitem sezonu są odcienie blondu, miodu i karmelu. Odważnym proponuje się domieszkę brudnego różu lub ultra modnego odcienia golden rose. 

Intensywność kolorów i stopniowanie barw zależy wyłącznie od indywidualnych gustów. Współczesny baleyage blond to elegancki, naturalny efekt wielowymiarowej koloryzacji, który wygląda rewelacyjnie na każdym typie urody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ