Dobre strony internetu

Internet pomaga nam w nauce, zapewnia rozrywkę, dba o nasze kontakty z innymi ludźmi i wzbogaca wyobraźnię. To tylko kilka podstawowych zalet jakie możemy wymienić. Jak jeszcze i w czym pomaga nam internet oraz jak korzystać z niego zdrowo i odpowiedzialnie?

Internet jako źródło zabawy

W Internecie znajdziesz wiele gier, quizów, stron z krzyżówkami, ale też filmów, teleturniejów czy teledysków. To niewyczerpane źródło rozrywki i zabawy. Jeśli jesteś pasjonatem filmów znajdziesz tu nie tylko same filmy, ale i masę stron im poświęconych. Poczytasz recenzje, biografie aktorów, poznasz ścieżkę kariery ulubionych reżyserów czy scenarzystów. Jeśli interesujesz się muzyką, internet pozwoli Ci odkrywać wciąż nowe nurty, zespoły i inspiracje. Internet to też portale plotkarskie, miejsce, w którym znajdziesz wszystkie interesujące Cię gry wirtualne i ludzi, którzy – tak jak Ty – są ich pasjonatami. Internet jest dla każdego. Twoje dzieci znajdą tu edukacyjne bajki, Twoi rodzice nawiążą utracone kontakty z kolegami ze szkół, a Ty zaspokoisz swoje zainteresowania i potrzeby, jakie by nie były, bo w sieci znajdziesz wszystko.

internet

Internet jako źródło wiedzy

Dostęp do wiedzy, jaki gwarantuje nam internet jest czymś niebywałym. Nie musisz iść przekopywać encyklopedii, ślęczeć nad książkami w bibliotece lub szukać w starych zeszytach notatek dotyczących bohaterów literackich. Internet wyciąga do Ciebie rękę, z jego pomocą bez trudu i w ciągu kilku sekund dowiesz się, kto wygrał ostatnie mistrzostwa w siatkówce, kim był Konrad Wallenrod i jaki jest wzór chemiczny kwasu mlekowego. Ta szczodrość Internetu to też jego przekleństwo. Mając pod ręką dostęp do wiedzy z każdego zakresu możesz się nieco rozleniwić i swoją pamięć zamienić na pamięć internetową.

Internet jako źródło komunikacji

To prawda, że internet pozwala nam poznawać nowych ludzi, a z tymi, których niegdyś widywaliśmy na co dzień komunikować się wirtualnie. To – znowu – rzecz wspaniała i zgubna. Z jednej strony możemy z łatwością kontaktować się z ludźmi mieszkającymi na końcu świata, a jakość naszego połączenia będzie niezawodna. Z drugiej strony – tracimy podstawowe umiejętności kontaktowania się z innymi w życiu codziennym. Ile razy zdarzyło Ci się siedzieć przy stole z rodziną i raz po raz spoglądać w telefon? Kiedy ostatnio zapytałeś kogoś w windzie czy przychodni o samopoczucie?

korzyści internetu

Zagrożenia płynące z nadużywania Internetu

Przede wszystkim jednym z zagrożeń są wirusy komputerowe. Potrafią one w kilka sekund utrudnić nam lub całkowicie uniemożliwić dostęp do Internetu i wirtualnego życia. Należy więc na starcie dowiedzieć się, jak zabezpieczyć komputer przed wirusami, by móc swobodnie, odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z jego dobrodziejstw. Po drugie internet prowadzi do głębokiego uzależnienia. Może to być uzależnienie od gier i zabaw, może to być uzależnienie od portali społecznościowych. Wszystkie one prowadzą do różnych anomalii w życiu realnym i codziennym, w życiu w którym inni ludzie są trójwymiarowi i siedzą z nami przy stole.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ