Zakupy przez Internet, delikatne przesyłki, presja czasu-to wszystko zachęca nas do coraz częstszego korzystania z usług kurierów. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór dostawców tego typu usług, którego wybrać?

Cena jest najważniejsza

Dla większości klientów koszty przesyłki mają duże znaczenie. Jest to ważne, szczególnie gdy z oferty firm kurierskich korzystamy często. Ceny zależą od wielkości i wagi przesyłki. Najwięcej zapłacimy za paczki niestandardowe. Dokładny cennik znajduje się najczęściej na stronie danego kuriera, możemy na nich także skorzystać z funkcji „automatycznej wyceny”, gdzie po uzupełnieniu rozmiarów paczki zobaczymy kwotę do zapłaty.

Czas dostawy i wygoda zamawiania

Obecnie wszystkie firmy kurierskie umożliwiają nam zamówienie usługi w Sieci. Wystarczy uzupełnić krótki formularz oraz ustalić godzinę odebrania paczki. Sam czas dostawy jest zależny od kilku czynników. Może się on znacznie wydłużyć w okresie około świątecznym. Właśnie wtedy najczęściej zdarzają się opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Zanim wybierzemy daną firmę kurierską, sprawdźmy jej sieć logistyczną. Im więcej placówek, tym sprawniej nasza paczka dotrze do adresata.

Dodatkowe usługi

Większość firm oferuje różnego rodzaju dodatkowe opcje, oczywiście najczęściej za specjalną opłatą. Jedną z nich jest dostarczanie przesyłki na godzinę. W praktyce oznacza to, że podczas nadawania paczki możemy wybrać dokładny czas jej doręczenia. Zdarza się również, że niektóre firmy oferują dostarczenie przesyłki w soboty. W przypadku korzystania z kuriera możemy także bezpłatnie monitorować drogę naszej paczki. Najczęściej za pośrednictwem specjalnej aplikacji bądź strony WWW. To wygodne rozwiązanie, ponieważ szybko i bez problemu sprawdzimy, czy pakunek został już wydany kurierowi, a nawet czy dostarczono go do odbiorcy.

Firmy kurierskie prześcigają się w tworzeniu co raz korzystniejszych ofert. Warto dokładnie zapoznać się z każdą z nich i na tej podstawie wybrać tę, najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ