Czym kierować się przy wyborze partnera?

Wiele osób przez całe życie szuka swojej połówki z lepszym bądź gorszym skutkiem. Nie każdy ma to szczęście, że znajduje miłość swojego życia już na początku swojej przygody z randkowaniem. Niestety nie ma jednego prostego przepisu na to jak się zakochać. Czasem jednak stawiamy zbyt wygórowane wymagania względem przyszłego partnera, dlatego też szukamy kogoś, kto po prostu nie istnieje. Nikt z nas nie jest idealny i w tym tkwi piękno świata. Nie oznacza to bynajmniej, że mamy wiązać się na całe życie z pierwszą lepszą osobą. Każda z nas powinna zwrócić uwagę na kilka cech u mężczyzny, które go zdyskwalifikują jako potencjalnego partnera, lub wyniosą go na piedestał. Zatem czego szukać u partnera?

  • Po pierwsze: pewność siebie

Nikt nie lubi przesadnych narcyzów, jednak w życiu pewność siebie przydaje się jak nic innego. Dążenie do obranych przez siebie celów i determinacja to cechy, które wyróżniają największych zwycięzców. Warto, by mężczyzna znał swoją wartość, a jednocześnie dostrzegał swoje wady i nad nimi pracował.

  • Po drugie: stosunek do rodziny

Relacje z najbliższą rodziną wiele świadczą o mężczyźnie. Potencjalny partner, który nie utrzymuje bliskich stosunków z rodzicami czy rodzeństwem, nie wspominając o dalszych członkach rodziny prawdopodobnie może mieć problemy z zacieśnianiem więzi, otwartością, a nawet samoakceptacją. „Buntownik z wyboru” może nie być najlepszym materiałem na męża.

  • Po trzecie: umiejętność słuchania

Wielu mężczyzn stosuje ciekawą taktykę uwodzicielską – udają, że słuchają każdego słowa padającego z naszych ust, by po chwili nie znać sensu naszej wypowiedzi. Dobry słuchacz jako partner zazwyczaj wykazuje się dużą empatią, zrozumieniem, próbuje dostrzec przyczynę problemu czy autentycznie cieszyć się naszymi sukcesami.

  • Po czwarte: koledzy czy partnerka?

Trudne dylematy, które spędzają sen z powiek wielu mężczyzn szukających miłości. Relacje z przyjaciółmi stanowią ważny element życia każdego człowieka, dlatego wyjście z kolegami do baru czy na mecz nie powinno być dla nas niczym zaskakującym. Problem może pojawić się w sytuacji, kiedy koledzy stają się ważniejsi od partnerki – kolejne samotne wieczory to niezbyt kolorowa perspektywa w kontekście długotrwałej relacji.

  • Po piąte: uczciwość

Najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo. Uczciwość w związku to podstawa – to właśnie ona stanowi fundament trwałego związku, a przede wszystkim, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Nawet silny pociąg fizyczny czy więź emocjonalna mogą nie wystarczyć, kiedy notorycznie przyłapujemy mężczyznę na kłamstwie, nawet jeśli chodzi o błahostki.

  • Gdzie znaleźć miłość?

Istnieje wiele sposobów na to, jak znaleźć swoją drugą połówkę jabłka. Coraz więcej par stających na ślubnym kobiercu rozpoczynała swoje wspólne życie poprzez… wymianę wiadomości w sieci. Randkowanie przez Internet, choć przez długi czas było traktowane jako temat tabu, dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych sposób na szukanie miłości. Niesłabnącym zainteresowaniem ze strony singli i singielek cieszą się portale randkowe. Polskie Randki (SinglePolish.com) to szansa na znalezienie partnera bądź partnerki nie tylko w Polsce, ale i wszędzie tam, gdzie Polonia licznie nas reprezentuje. Korzystanie z portali randkowych jest o tyle wygodne, że możemy ocenić kompatybilność z potencjalnym parterem bez wychodzenia z domu i pierwszych randek, które często okazują się kompletnym niewypałem.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ