Czy warto stać się franczyzobiorcą sieci Żabka

Żabka to znana sieć marketów, która działa na podstawie modelu franczyzowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak od kuchni wygląda taka współpraca. Dziś zajrzymy za kulisy i dowiemy się, czy warto jest działać w ramach tej sieci.

Żabka – franczyza pod lupą – na początek kilka faktów

Franczyza została odkryta w średniowieczu, jednak prawdziwy „boom” na popularność tego modelu to okres XX wieku. Po wojnie biznes znacząco się zmienił. Coraz więcej graczy rozpoczęło ekspansję na nowe rynki. Wszystko w niespotykanej dotąd skali. Sieci fast food przeżyły prawdziwą eksplozję popularności – nawet w bardzo odległych krajach.

W XXI wieku na franczyzie opierają się nie tylko restauracje, ale wiele innych lokali. Przykładowo punkty usługowe Żabka oferują dostęp do artykułów spożywczych, ale także ciepłych przekąsek i napojów (Żabka Cafe) oraz usług pocztowych. Tak szeroka funkcjonalność Żabki spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów. Szczególnie że traktowanie lokali marki jako kawiarni oraz placówek pocztowych sprawia, że są one otwarte w niedziele niehandlowe.

Marka Żabka jest rozpoznawalna przez 97% Polaków. To ogromna liczba. Warto mieć to na uwadze – nie jest to bez znaczenia dla działania pod jej szyldem w ramach franczyzy. Przemawia to za korzystną pozycją franczyzobiorcy od samego początku działania na rynku. Mając wsparcie tak dużego gracza rynkowego, nie ma on większych problemów z dotarciem do klientów.

Franczyza Żabka – czy warto działać pod szyldem z płazem?

Jest wiele powodów, by postawić na sieć Żabka. Franczyza dynamicznie się rozwija, przez co szuka kolejnych franczyzobiorców, gotowych na wspieranie jej swoimi umiejętnościami i znajomością lokalnych realiów. Jednym z nich jest specjalna promocja na rok 2020. Jeśli zdecydujemy się na działanie w ramach sieci w tym momencie, możemy zyskać nawet 16000 złotych gwarantowanego przychodu netto. To kwota, która zdecydowanie może imponować – wystarczy spełnić wymagania jakościowe sieci Żabka, a także otwierać swój lokal w trakcie ustawowych dni wolnych. Jest to oczywiście zgodne z prawem, bo placówki marki pełnią dodatkowe role istotne z perspektywy społecznej.

Franczyza Żabka – czy warto postawić na sprawdzony system franczyzowy?

Żabka to franczyza, która wyrobiła sobie przez lata styl pracy i funkcjonowania. Działając aktywnie, zbudowała ona sieć dostawców i wypracowała odpowiednie układy. Czy to jednak wystarczy, by wybrać sieć Żabka? Franczyza skupiać się musi na wielu aspektach – logistyka niewątpliwie jest bardzo ważna. Jeśli działamy w ramach firmy, która dobrze radzi sobie w tej kwestii, istnieje szansa, że będziemy bardzo skuteczni w prowadzeniu naszej placówki – wystarczy zamówić odpowiednie produkty w odpowiednim momencie. Im więcej franczyzodawca nam daje, tym lepiej dla franczyzobiorcy. Zatowarowany sklep z pełnym wyposażeniem w kwocie 5 000 złotych to bardzo korzystny układ. Czy warto jednak współpracować z siecią? Jest to pytanie, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Działanie pod szyldem znanej franczyzy nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy aspekt działalności musi stać na wysokim poziomie. Sieć Żabka dostarcza nam materiałów i wiedzy na temat utrzymywania jakości usług sprzedażowych i poprawy rezultatów finansowych. Jeśli wykazujemy odpowiednie cechy, dzięki którym będziemy umieć wykorzystać zasoby, jakie daje nam franczyzodawca, będziemy zarabiać na tego typu działalności wysokie kwoty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ