Colt Cattleman – najbliżej współczesności

0
1614

Chociaż broń czarnoprochowa to repliki zabytkowych modeli, może być ona z powodzeniem wykorzystywana przy standardowym treningu strzeleckim. Doskonale sprawdzi się ona na strzelnicy, gdzie bez wątpienia odświeży pasję każdego miłośnika broni. Warto zatem przekonać się o tym na własne oczy, wybierając jedną z najpopularniejszych konstrukcji, którą wielokrotnie mieliśmy okazję widywać w filmach. Mowa oczywiście na temat modelu Colt Cattleman.

Wizualnie jest on bardzo mocno zbliżony do obecnych rewolwerów na amunicję scaloną, lecz w temacie o broni czarnoprochowej, skupimy się tylko i wyłącznie na replikach zabytkowych rewolwerów rozdzielnego ładowania. Czy Colt Cattleman ma jakieś wady? Czy jest on dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących i jakie są dostępne opcje? Poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania i zobacz, że taka forma strzelecka może dostarczyć Ci ogromną ilość przyjemności.

Obsługa – jak bardzo jest to skomplikowane?

W przypadku modelu Colt Cattleman musimy pogodzić się z inwestycją w prasę. Oczywiście początkowo utrudni to obsługę na strzelnicy, lecz z czasem na pewno przestanie to sprawiać problemy. Gdy zakochasz się już w tej broni, warto zainwestować w kilka dodatkowych magazynków. Chociaż jest to koszt kilkuset złotych (ok. 200-300 złotych za jeden), to na pewno sprawi, że przyjemność z zajęć na strzelnicy będzie jeszcze większa.

Dostępność i ceny

Koszt zakupu broni czarnoprochowej nie jest najmniejszy. Oczywiście to dobrze, ponieważ w innym wypadku dosłownie każdy mógłby pozwolić sobie na taki asortyment, a biorąc pod uwagę, że nie jest to zabawka, lepiej ograniczyć w pewien sposób ilość użytkowników do tych, którzy naprawdę chcą strzelać rekreacyjnie na strzelnicach, a nie w lasach. Colt Cattleman jest jednak stosunkowo drogim modelem – nawet jak na broń czarnoprochową. Mniej popularnie rozmiary, np. 3.5 cali, są również ciężko dostępne.

Opcje do wyboru

Colt Cattleman nie należy do najbardziej popularnych i rozchwytywanych modeli broni czarnoprochowej, ponieważ ładowanie przy pomocy specjalnej prasy nie jest super wydajne, wygodne i szybkie. W sklepach więc pojawia się zazwyczaj kilka podstawowych modeli, które nie oferują nic specjalnego. Mamy jednak do dyspozycji trzy rozmiary, z czego modelu 3.5 cala jest najmniejszy, a 5.5 cala największy. Warto jednak szukać alternatywnych wykończeń, które mogą sprawić, że Twoja broń będzie prezentować się w sposób jeszcze bardziej okazały, np. wersji srebrnej 3.5 cala, która pojawia się rzadko, lecz dzięki temu, jak wygląda, niemal nie da się jej odróżnić od broni współczesnej.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ