Ciąża

W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. Rząd próbuje zachęcić polskie rodziny do prokreacji poprzez oferowanie różnego rodzaju zasiłków dla rodziców. Ostatnio wprowadzony program „500 plus” cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród polskich rodzin. Otrzymują one co miesiąc bezwarunkowe świadczenie, które pokrywa wiele codziennych wydatków. Mówi się, że dzięki temu został w dużej mierze wyeliminowany problem skrajnej biedy wśród najbiedniejszych obywateli. Świadczenie pozwala im na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb takich jak jedzenie czy odzież i obuwie dla dzieci.
Niestety nasz kraj wciąż zmaga się z niżem demograficznym. Eksperci alarmują, że w Polsce rodzi się za mało dzieci. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia gospodarki i ekonomii. Dzieci pracują na emerytury – w dużym skrócie. Obecny system emerytalny jest skonstruowany tak, że obecni płatnicy składek finansują świadczenia otrzymywane przez dzisiejszych emerytów i rencistów. W przypadku nagłego zmniejsza liczby płatników, nie ma środków na emerytury. Taka właśnie jest obecna sytuacja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (w skrócie „ZUS”), w rezultacie państwo musi dopłacać bardzo dużo do systemu ubezpieczenia społecznego, w przeciwnym razie wypłata świadczeń byłaby zagrożona.
Młodym rodzicom przysługuje też bardzo dużo przywilejów wynikających z kodeksu pracy. W skali Europy, matki mogą korzystać z długiego zwolnienia lekarskiego oraz urlopu macierzyńskiego. W zasadzie często są to nawet dwa lata płatnego urlopu. Od jakiegoś czasu z urlopu rodzicielskiego mogą korzystać również mężczyźni. Staje się popularna praktyka, gdzie to właśnie ojcowie decydują się na takowy urlop. Więź dziecka z ojcem staje się wtedy dużo bardziej mocna niż w przypadku jedynie kilkugodzinnego pobytu z dzieckiem, na przykład wieczorem po pracy.
Obecnie matki mogą korzystać z wielu poradników, książek czy chociażby informacji z internetu na temat przebiegu ciąży. Bez problemu można odszukać informacje o bezpłodności oraz sposobach zajścia w ciążę. Istnieje wiele portali i for internetowych, gdzie kobiety w ciąży dzielą się swoimi przemyśleniami i obawami. Każdy może liczyć na pożyteczną radę. Można znaleźć również dużo porad medycznych, nawet na takie tematy jak występujące hemoroidy po ciąży. Okazuje się, że problem jest często spotykany i młode mamy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w internecie. Warto jednak zachować szczególną ostrożność i nigdy nie ufać bezgranicznie radom medycznym znalezionym w internecie. Często udzielają je osoby bez żadnego wykształcenia medycznego, które polegają jedynie na własnej intuicji. W przypadku każdego bardziej groźnego schorzenia czy dolegliwości, należy natychmiast udać się do lekarza specjalisty, który w fachowy sposób oceni nasz stan zdrowia i zaleci odpowiednie leczenie.
Macierzyństwo to niewątpliwie cudowny okres w życiu kobiety. Jest to niesamowity moment, na który oczekuje wiele kobiet. Oczywiście wiąże się to z wieloma obowiązkami i wyrzeczeniami, ale wychowanie dziecka to fantastyczna przygoda.

www.niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ