W Chorwacji

Wakacje w Chorwacji – czy to dobry pomysł? O, z całą pewnością tak. Zresztą potwierdzi to chyba sporo naszych rodaków, bo dokąd jak dokąd, ale do Chorwacji podróżujemy wręcz stadnie. Wystarczy wybrać się do tego kraju latem, a bez najmniejszego problemu praktycznie na każdym kroku spotkamy Polaków. Ludzie już chyba przestali się dziwić, kiedy na chorwackiej plaży spotykają swoich sąsiadów czy znajomych. No cóż, góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem…
A co właściwie sprawia, że wakacje w Chorwacji są tak popularne? W dużej mierze to chyba jeszcze tradycja sięgająca czasów słusznie minionych. Gros osób wyjeżdżało wówczas do Jugosławii i stąd popularność tego wakacyjnego kierunku. Z taką tylko uwagą, że kiedyś było tam zdecydowanie taniej niż jest w obecnej dobie. No cóż, wszyscy chcą zarobić i nie ma się czemu dziwić. Prawdę mówiąc, w Chorwacji jest chyba już drożej niż we Włoszech.
Nie mniej jednak warto zdecydować się na wakacje w Chorwacji, bo tutaj jest co oglądać. Niezależnie od tego, w który region byśmy się udali. Najlepiej by było, żeby Chorwację odwiedzić kilka razy i wówczas dajemy sobie szansę na to, aby ogarnąć ten kraj w całości. Nie ma przecież wątpliwości, że inna jest Chorwacja na północy, a inna w południowej swej części. Nie zmienia to faktu, że wszędzie jest pięknie i ciekawie i w związku z tym zawsze warto pojechać do tego jakże atrakcyjnego kraju.
No dobrze, a z czego słynie Chorwacja? Jednym tchem można wymienić kilka rzeczy. Na pewno atutem są doskonałe warunki klimatyczne. Gwarantowane słońce to bez wątpienia to, co przyciąga turystów. Nad naszym Bałtykiem różnie bywa i nie dziwi więc to, że ludzie wolą pojechać zdecydowanie dalej na wakacje, ale za to nie muszą martwić się o słońce. No, bo co to za urlop, kiedy trafimy na 10 dni deszczu i zamiast się plażować, siedzimy z rodziną w hotelu. Nikt chyba nie chciałby tak wypoczywać. Ale, niestety, tak się zdarza w naszym klimacie i nic na to nie poradzimy. Dlatego mamy wybór i możemy na upragniony urlop wyjechać do ciepłych krajów.
Piękne plaże, choć w niektórych rejonach kamieniste, są zdolne pomieścić niezliczone tłumy turystów. Do tego ciepła i przejrzysta woda i już można oddawać się błogiemu wypoczynkowi. Czegóż chcieć więcej? Oczywiście, że trzeba coś dobrego zjeść. Smaczne jedzenie to kolejny atut Chorwacji. Na pewno usatysfakcjonowani będą smakosze ryb i owoców morza. Do takich przysmaków oczywiście trzeba zamówić dobre wino i już mamy gotową ucztę.
Skoro było już coś dla ciała, trzeba jeszcze wspomnieć o strawie duchowej. A tę znajdziemy, kiedy zaczniemy podziwiać tamtejsze zabytki. W tej materii rzeczywiście jest co oglądać. Niezależnie od tego, czy będziemy zwiedzać największe chorwackie miasta, czy też odwiedzimy jakieś mniejsze miejscowości. Split, Trogir czy Dubrownik to niejako obowiązkowe punkty wakacyjnych podróży i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale trzeba też wyraźnie podkreślić, że zawsze tam sporo turystów i w związku z tym musimy być przygotowani na ścisk.

www.mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ