niedziela, Listopad 19, 2017

Dobry instalator – czym powinien się wyróżniać?

0

Jeśli chodzi o wybór instalatora, postanowiliśmy pomóc. Poniżej znajdziecie cechy, które powinien posiadać każdy dobry instalator, i dzięki którym wybierzecie dla siebie idealnie dopasowanego fachowca. Poznajcie siedem cech, które odznaczają prawdziwego profesjonalistę. Zapamiętajcie, że dobrzy instalatorzy nie mają tajemnic.

1. Zawsze na czas

Gdy mamy do czynienia z fachowcem punktualnym, świetnie. Jeśli się spóźniają, poza jakimiś ogólnie przyjętymi granicami czasowymi, czy wyjątkowymi sytuacjami typu korki, można sobie podarować współpracę. Bo jeśli ktoś spóźnia się bez powodu więcej niż raz, mamy gwarancję, że robota będzie tygodniami stała w miejscu.

Zdjęcie-2-(6)

2. Aparycja

Tu chodzi o schludność, nie o ocenianie samochodu, którym do nas przyjedzie. Dobry instalator to gość z klasą. Czyli taki, który nie pokazuje śladów smarów, olejów i gipsu na swojej garderobie. Jeśli nie ma takiego czegoś, to raczej traktuje klientów niepoważnie.

Zdjęcie-3-(6)

3. Szczegółowość

Dobry instalator to taki, który dokładnie wie o co pytać. Czyli, jeżeli szczegółowo będzie wypytywać o potrzeby, o szczegóły techniczne, o to jak chcecie poprowadzić instalację np telewizji przemysłowej – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa to dobrze. Weźcie też pod uwagę, że dobry fachowiec będzie w stanie podpowiedzieć wybór optymalnych rozwiązań.

4. Cena później

Jeśli już w pierwszych minutach rozmowy pada kwota – lepiej sobie darować. Najpierw informacje z wywiadu, potem dopiero projekt. A następnie wycena. Jeżeli taka kolejność jest zachowana, mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem.

5. Podejście

Zaangażowana postawa wychodzi na plus, jeśli mamy do czynienia z fachowcem, który naprawdę profesjonalnie podchodzi do tematu. Podpowiada rozwiązania, wyjaśnia dlaczego konkretna technologia jest sprawdzona w konkretnym przypadku. To naprawdę świetnie świadczy o podejściu.

Zdjęcie-4-(7)

6. Bezproblemowy kontakt

Instalacja trwa czasem długo, nie zawsze jest tak, że instalator będzie u nas codziennie. Tym bardziej ważne jest, by kontakt był bezproblemowy. Wiadomo, że nie zawsze odbierze telefon od razu. Ważne jest to, by nie przepadał na kilka dni, bo to po prostu kończy się niepotrzebnymi przestojami i nerwami.

Zdjecie-5

7. Potwierdzone doświadczenie

Dobry instalator to też osoba, która ma referencje i potrafi udokumentować swoje doświadczenie. Tu przydają się certyfikaty i dyplomy potwierdzające różne szkolenia, dodatkowo przydadzą się tez referencje pochodzenie bezpośrednio od klientów. Jeśli coś jest do wszystkiego, zwykle jest do niczego.

Warto wybierać instalatora w oparciu o powyższe punkty, jednocześnie pamiętając by uzupełnić listę kryteriami, które są dla nas istotne.

Artykuł powstał przy współpracy z profesjonalistami z Montersi.pl – sklep oferujący systemy alarmowe, monitorin, automatykę bram i wiele wiecej!

Zdjęcie-6-(2)

Przekładnie zębate – zastosowanie

0

Przekładnie zębate kojarzone są z przemysłem ciężkim i to właśnie tam znajdują najczęściej zastosowanie. Jednak nie tylko. Przekładnie bardzo często są niewielkimi elementami, które wykorzystywać można z powodzeniem w przedmiotach codziennego użytku. Przyjrzyjmy się przykładowym przekładniom i sprawdźmy, gdzie są zastosowane.

Oszuści w zawodzie opiekunów

0

Niestety w zawodzie opiekunów osób starszych można natrafić na oszustów – zarówno ze strony agencji oferujących zatrudnienie, rodzin nadmiernie wykorzystujących zatrudnionych jak i naciągaczy udających, że posiadają odpowiednie kwalifikacje do podjęcia zawodu. Jak rozpoznać kłamstwo i uniknąć przykrej niespodzianki?

Nieuczciwe agencje

Rola opiekunki osób starszych bardzo często wiąże się z wyjazdem za granicę – najczęściej jest to praca w Niemczech, a wielu kandydatów nie orientuje się w kwestiach prawnych związanych z zatrudnieniem w innym kraju. Przed podjęciem pracy w zawodzie należy dokładnie sprawdzić opinie na temat danej agencji i upewnić się, że przyszły pracodawca zapewnia umowę, ubezpieczenie oraz odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Najlepsze z agencji oferują dodatkowe kursy doszkalające, które podnoszą kwalifikacje pracowników. Opiekunka osób starszych nie powinna również płacić za transport na miejsce zatrudnienia.

Problemy z rodziną podopiecznego

Agencje zajmujące się opieką nad osobami starszymi starają się w taki sposób dobrać podopiecznego i opiekunkę, aby jak najlepiej do siebie pasowali. Niestety, czasami zdarza się, że osoby starsze nie akceptują swojej niesamodzielności i bronią się przed przyjęciem pomocy z zewnątrz. Dodatkowo, niekiedy dochodzi do sytuacji, w których rodzina podopiecznego mylnie pojmuje obowiązki opiekunki i wymaga od niej wykonywania czynności nieobjętych umową. Czynniki te mogą doprowadzić do kłótni i napiętej atmosfery w miejscu pracy. Rozwiązaniem jest możliwość powiadomienia agencji o zaistniałym konflikcie i zmiany miejsca zatrudnienia.

Osoby podające się za opiekunów

Poszukując opiekunki dla osoby starszej warto zwrócić się do sprawdzonej agencji. Oferty od osób prywatnych mogą być trudne do zweryfikowania, a osoby nieobeznane w temacie mogą mieć problemy z odróżnieniem wykwalifikowanej opiekunki od oszusta. Każdemu członkowi rodziny zależy na tym, aby osoby bliskie otrzymały najwyższy możliwi poziom opieki. Z tego względu nie warto ryzykować i najlepiej zdecydować się na profesjonalną agencję, która gwarantuje, jakość usług świadczonych przed opiekunki. Dodatkowym atutem wybrania agencji jest fakt, że w przypadku niezadowolenia z pracy wykonywanej przed opiekunkę, zawsze można powiadomić agencję o zaistniałej sytuacji i wspólnie poszukać rozwiązania.

https://promedica24.com.pl/

Artykuł sponsorowany.

W jaki sposób kupić auto dostawcze w dobrej cenie?

0

Kupno samochodu dostawczego w pewnym sensie różni się od kupna samochodu osobowego. Samochody dostawcze najczęściej kupowane są przez firmy, jednak nie wszystkich przedsiębiorców stać na to, żeby kupić nowy samochód dostawczy, tym bardziej, gdy dopiero rozpoczynają działalność. Mogą oni za to skorzystać z bardzo atrakcyjnej możliwości.

Używane jak nowe – skutery Honda kupuj bez ryzyka!

0

Chcesz zakupić skuter od firmy Honda? W takim przypadku do dyspozycji mamy wiele różnych modeli. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup nowego skutera Honda. Wówczas najlepszy wybór to model używany. Gdzie jednak możemy go zakupić bez ryzyka?

Jak sprawdzić rzeczywisty przebieg używanego samochodu?

0

Cofanie liczników nie jest już niczym dziwnym – proceder ten spotykany jest coraz częściej, głównie w przypadku aut sprowadzanych do naszego kraju zza zachodniej granicy. W jaki sposób możemy samodzielnie określić, ile kilometrów przejechało auto?

Utrata wartości handlowej pojazdu – jak ubiegać się o rekompensatę?

0

Nawet niewielka stłuczka jest niemałym stresem dla kierowcy. Boli ona tym bardziej, gdy niezawiniona przez właściciela pojazdu, spowoduje znaczne zniszczenia auta. Jednak oprócz zwrotu kosztów naprawy, pełne odszkodowanie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej obejmuje również kwotę odzwierciedlającą utraconą wartość pojazdu.

Nieżyt nosa i jego konsekwencje – jak z nimi walczyć?

0

Nieżyt nosa, czyli katar, to przypadłość, z którą praktycznie każdy boryka się choć raz w roku. Nieprzyjemne objawy tej dolegliwości to jednak nie jedyny problem. Zjawisku temu zwykle towarzyszą też nieco inne konsekwencje, z którymi niełatwo jest sobie poradzić jeśli nie wie się, jak się za to zabrać.

Czy alergię na leki można zwalczyć

0

Alergia na leki to niespodziewana reakcja organizmu na właściwie dawkowany lek. Nie jest to częsta przypadłość.(1) Co zrobić, jeśli jednak dotyczy nas ten problem? Czy da się całkowicie wyleczyć z alergii na konkretny lek?

Składniki pizzy, dzięki którym najesz się do syta. Zobacz nasze propozycje

0

Pizza jest jednym z najczęściej zamawianych dań – szybka, smaczna i niedroga. Jest również sycąca – pod warunkiem doboru odpowiednich składników. Sprawdź, jakie dodatki obowiązkowo powinny znaleźć się na pizzy, aby zaspokoić głód na długi czas.