wtorek, Styczeń 26, 2021

Z nami od zawsze, chociaż wciąż nieznane – kannabinoidy

0
analizy

Czym są kannabinoidy? Pierwsze skojarzenie to oczywiście CBD i THC – związki zawarte w konopiach i odpowiedzialne za ich działanie na nasz organizm. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że na co dzień mamy również kannabinoidy w sobie. Jak to możliwe? O tym poniżej.

Czy opiekunka osób starszych w Niemczech jest dla Ciebie?

0
Czy opiekunka osób starszych w Niemczech jest dla Ciebie

Wraz z wiekiem stajemy się coraz bardziej zależni od innych, przestajemy być w stanie należycie się sobą zajmować. Niektórzy zmagają się z chorobami przewlekłymi, są unieruchomieni i wymagają stałej opieki. Konieczne staje się zapewnienie im kogoś wykwalifikowanego, kto zadba o to, aby codzienne życie było dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Zawsze znajdzie się praca dla opiekunek w Niemczech, z gwarancją bardzo dobrego wynagrodzenia, adekwatnego do jakości świadczonych usług. Coraz więcej Polek decyduje się na opuszczenie kraju w celach zarobkowych, a za kierunek obiera sobie właśnie Niemcy. Warto zastanowić się nad tym, na czym będzie polegała praca opiekunki w Niemczech oraz jak ją zdobyć.

Opiekunka osób starszych w Niemczech – jakie wymagania należy spełnić?

Pracować można w wielu miejscach, ale najlepszą posadą będzie ta, do której czujemy powołanie i nie wywołuje u nas żadnych negatywnych emocji. Polki bardzo cenią sobie pracę na stanowisku opiekunki osób w podeszłym wieku. Nie chodzi tutaj wyłącznie o atrakcyjne wynagrodzenie, ale szereg innych zalet tej formy zatrudniania. Nieradko miejsce pracy staje się drugim domem, w którym przebywa się z przyjemnością. Oczywiście wiąże się to z koniecznością wypełniania wielorakich zadań i obowiązków, ale nikt nie jedzie tam przecież na wakacje. Od opiekunki wymaga się wyłącznie tego, co zostało z nią wcześniej ustalone i zapisane w umowie. Nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe obowiązki, a za świadczone usługi jest się uczciwie wynagradzanym. Zawsze można też poprosić o radę czy wsparcie od agencji, z którą się współpracuje.

Nawet jeśli nie mówimy biegle w języku niemieckim, to nadal możemy liczyć na otrzymanie pracy jako opiekunka sposób starszych. Wystarczająca często okazuje się być komunikatywność, czyli znajomość podstaw języka. Zawsze można poprawić swoje umiejętności lingwistyczne, zapisując się na kurs – nie trzeba obecnie chodzić na żadne zajęcia, ale brać udział w tych online. Powszechny dostęp do Internetu mocno ułatwia życie. Dostępne są nawet specjalne kursy językowe dla opiekunek pracujących na niemieckim rynku pracy. Niektóre agencje same wysyłają swoje pracownice na takie szkolenia, aby zwiększyć ich kwalifikacje i otworzyć na nowe możliwości. Im więcej mamy doświadczenia i kwalifikacji, tym możemy liczyć na otrzymanie lepiej płatnego stanowiska pracy.

Konkretne oczekiwania i obowiązki względem opiekunki

Każda opiekunka osób starszych doskonale wie, co będzie należało do jej obowiązków, zanim jeszcze zdecyduje się na podjęcie pracy w konkretnym miejscu. Wszystkie zapisy znajdują się w umowie, dzięki czemu obie strony są świadczone tego, czego mogą od siebie wymagać i oczekiwać. Znajomość języka niemieckiego to jedno, ale istotna jest też otwartość, dobro, ciepło, chęć do pracy, wyrozumiałość, komunikatywność, cierpliwość, tolerancyjność, zorganizowanie. W skrócie można powiedzieć, że na stanowisko opiekunki osób starszych mile widziana będzie osoba o dobrym sercu, która zawsze jest chętna do niesienia pomocy. Odpowiednie nastawienie to klucz to sukcesu, bo obcujemy przecież z innymi ludźmi, którym udzielają się nasze emocje. Opiekunka ma być wsparciem. Do jej obowiązków należy planowanie dnia seniora, zapewnienie mu opieki, wspieranie w wykonywaniu codziennych czynności i sprawności fizyczno-psychicznej.

Żeglarskie wyposażenie

0
Żeglarskie

Żegluga – czy to po wodach śródlądowych, czy po morzach – wymaga odpowiedniego przygotowania. Pierwszym krokiem, który jest niezbędny do tego, by rozpocząć swoje podróże na pokładzie statku, jest przejście kursu i zdobycie umiejętności. Kolejny krok – jeśli już posiadamy jacht – to zaopatrzenie się we wszystkie przydatne akcesoria. Co powinno się wśród nich znaleźć?

Osprzęt żeglarski

To oczywiste, że na jachcie musi znaleźć się odpowiedni sprzęt, wykorzystywany do jego prowadzenia. Z tego względu, iż niezbędnych elementów jest cały szereg, osprzęt żeglarski to niezwykle szeroki dział, w którym znajdują się między innymi tak drobne rzeczy, jak karabińczyki, haki czy śruby.

Drobne akcesoria są też bez wątpienia jednymi z tych, które na statku wymieniane są najczęściej, dlatego na każdym pokładzie przed wypłynięciem w rejs powinny znaleźć się ich zapasy. Dzięki temu nawet nieprzewidziana sytuacja czy drobna awaria nie sprawi, iż statek będzie się gorzej prowadził. Ich obecność przekłada się na płynność podróży, a jednocześnie odpowiada za bezpieczeństwo załogi.

Wszystkie drobne akcesoria znaleźć można w sklepie internetowym dla żeglarzy, znajdującym się pod adresem: https://www.szopeneria.pl/.

Elektronika i nawigacja

Nowoczesne jednostki pływające nie mogą obejść się bez wsparcia technicznego. Dlatego dla żeglarzy przygotowano cały szereg tradycyjnych udogodnień i elektronicznych gadżetów, które są pomocne w trakcie rejsu. Przede wszystkim należą do nich kompasy i busole, które pozwalają na utrzymanie prawidłowego kursu. Są to klasyczne urządzenia, których największą zaletą jest możliwość wykorzystania praktycznie w każdych warunkach, bez potrzeby ładowania.

Dla osób, które pasjonują się nie tylko żeglarstwem, ale również połowem ryb, ciekawym udogodnieniem może być echosonda, która pozwala na skanowanie akwenu w poszukiwaniu ryb. Przykładem takiego nowoczesnego rozwiązania jest echosonda Garmin Echo 200, wyposażona w niezwykle czułą sondę. Dzięki niej możliwe będzie dostrzeżenie poszukiwanych obiektów na głębokości aż do 457 metrów. Wyniki prezentowane są na dużym wyświetlaczu, co zapewnia optymalną widoczność. Urządzenie Garmin jest jednym z najskuteczniejszych i najchętniej wybieranych zarówno do akwenów płytkich, jak i głębokich.

Chemia jachtowa

Zarówno w trakcie podróży, jak i podczas postoju jacht wymaga okresowego przeglądu i konserwacji. W trakcie rejsu konieczna jest regularna kontrola jego stanu i naprawianie ewentualnych uszkodzeń. W czasie postoju, zwłaszcza przed zimowaniem jachtu, niezbędne jest usunięcie z niego wszelkich zanieczyszczeń i zabezpieczenie na okres postoju. Przed kolejnym sezonem także należy przeprowadzić specjalistyczną konserwację, aby w trakcie podróży nie uległ uszkodzeniu.

Jednym z wielu akcesoriów, które mogą temu służyć, są farby antyporostowe, które ograniczają zasiedlanie kadłubów przez porosty. Najlepszym wyborem będą uniwersalne farby, które sprawdzą się na wszelkich wodach.

Zabawki dla najmłodszych – co wybierać, a czego unikać?

0
Zabawki dla najmłodszych

Kolorowe, wydające rozmaite dźwięki, a niekiedy nawet pachnące. Zabawki dla dzieci to dziś oferta tak rozbudowana, że niekiedy kuszą rodziców, którzy za swoich lat dziecięcych nie mogli liczyć na tak duży wybór.

Rynek obfituje w zabawki, które uczą, pobudzają, rozwijają. Jak je dobierać, by dla dzieci były nie tylko atrakcją, ale i produktem praktycznym? Na co zwracać uwagę, aby najmłodsi byli w pełni bezpieczni podczas zabaw?

Dopasowane do wieku i zainteresowań

Inne zainteresowania ma roczne dziecko, a zupełnie odmienne przedszkolak, nie wspominając o starszych dzieciach. Wybierając zabawki warto zwrócić uwagę zarówno na wiek, jak i płeć malucha, a do tego mieć przynajmniej pierwsze spostrzeżenia, co najbardziej interesuje pociechę. Dzięki temu można zawęzić krąg poszukiwań wymarzonej zabawki.

Przeważnie dla chłopców wybiera się rozmaite pojazdy, dla dziewczynek zaś lalki czy domki. Nie jest to jednak zasada. Obydwie płcie nierzadko lubują się w sprzętach domowych, malutkich odkurzaczach, żelazkach, zestawach do sprzątania czy mini kuchniach. Takie propozycje są na czasie, zwykle służą przez dłuższy czas, bo im dziecko starsze, tym ma większe możliwości wymyślania nowych zabaw. Ponadto dzieci mogą się bawić razem z rodzeństwem i rodzicami, a to już zacieśnianie więzi i budowanie wzajemnego zaufania.

Oczywiście powyższe propozycje to bardzo niewielka część z produktów dla dzieci, które można znaleźć na rynku. Warto przyjrzeć się ofercie sklepu https://www.wozki-foteliki.pl/, aby zaskoczyć małych ludzi i podarować im coś, co przyniesie frajdę, a przy tym będzie wspomagało rozwój.

Bezpieczne zabawki

Produkty dla dzieci muszą być w pełni bezpieczne podczas użytkowania. Dotyczy to szczególnie najmłodszych pociech, które poznając świat i nie mając jeszcze świadomości, co stanowi zagrożenie, a co nie, lubią wszystko wkładać do buzi, gryźć, lizać i smakować. Z tego względu ogromną uwagę zwraca się na kupowanie w sprawdzonych źródłach, a także informacje zawarte na opakowaniach.

Rodzice powinni się zainteresować, dla jakiego wieku przeznaczona jest dana zabawka. Ważne są informacje odnośnie producenta czy importera. Muszą się one znaleźć na etykiecie. Jeśli ich nie ma, lepiej taki produkt odłożyć na półkę. Do tego certyfikaty i atesty, które będą potwierdzeniem, że artykuł został dopuszczony do użytku przez dzieci, przetestowany i spełnia wszystkie normy.

Uwagę należy zwracać na materiały służące do produkcji, wykonania, wykończenia, wszystkie elementy zawarte w zabawce. Guziki łatwo oderwać i połknąć, a zbyt długim sznurkiem dziecko może sobie zrobić krzywdę. Niedopracowane elementy drewniane mogą skończyć się wbiciem drzazgi, a odpadające warstwy farb lub lakierów niewiadomego pochodzenia, to ryzyko uwalniania toksycznych oparów.

Wybór zabawki dla dziecka nie należy do najłatwiejszych, ale z powyższymi wskazówkami uda się znaleźć produkty, które będą odpowiednie dla dorastających, małych ludzi. Zajmą na długi czas, ucieszą i przy okazji wspomogą prawidłowy rozwój.

Ubieramy mamę panny młodej

0
Ubieramy mamę panny młodej

Oprócz państwa młodych to właśnie ich rodzice są najważniejszymi postaciami na ślubie i weselu. W tym dniu ich dzieci zaczynają tworzyć własną rodzinę. Jest to zatem niezwykle wzruszający moment dla każdej matki i każdego ojca. Ceremonia ślubna i zabawa weselna to okazja, na którą zaprasza się bliższą i dalszą rodzinę, a także przyjaciół i znajomych. Warto zatem, aby nie tylko pani młoda wyglądała zjawiskowo. Co zatem może włożyć na siebie mama dorosłej córki? Z całą pewnością wygodną i reprezentacyjną sukienkę.

Sukienki do kolana

Kupując kreację na ślub własnego dziecka, powinnyśmy pamiętać o dwóch ważnych sprawach: maksymalizacji komfortu noszenia oraz zachowaniu zasad elegancji. Na pewno wiele z pań, zastanawia się czy jest to w ogóle możliwe. Oczywiście, że tak. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepu Kartes Moda. Wśród oferowanych kreacji na pewno wybierzemy tę, która zapewni nam wspaniałe samopoczucie. Nie tylko poczujemy się jak byśmy zeszły z czerwonego dywanu. Będzie w nich można przetańczyć całą noc i swobodnie wchodzić po schodach.

Sukienki na wesele dla mamy zaprojektowane są zazwyczaj w taki sposób, aby kończyły się na wysokości kolana. Kreacje powinny zakrywać to co, kobieta chce ukryć i jednocześnie wyeksponować atuty damskiej urody. Kartes Moda oferuje naprawdę imponującą kolekcję sukienek. Do wyboru są modele uszyte z tkanin wysokiej jakości. Bez problemu znajdziemy tu sukienki uszyte z jednolitych tkanin, jak i modele uszyte z koronki lub posiadające koronkowe wstawki. W kolekcji są sukienki o bardzo prostych fasonach, jak i suknie asymetryczne.

Sukienki do kostki

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczęły cieszyć się suknie do kostek. Są synonimem wyrafinowania i dobrego gustu. Nic więc dziwnego, że dojrzałe panie bardzo chętnie po nie sięgają. Do wyboru są suknie bez ramiączek, na ramiączkach, z krótkim oraz długim rękawem. To, na jaki model się zdecydujemy, na pewno będzie zależało od pory roku. Jeśli paniom nie podoba się wygląd ich ramion, to godne polecenia są suknie z dłuższym rękawem, wykonanym szyfonu lub ażurowej tkaniny.

Chcąc wysmuklić klatkę piersiową oraz wyeksponować szyję, należy zdecydować się na długą suknię z dekoltem w kształcie litery V. Szeroki pas pod biustem, wspaniale podkreśla talię. Długie suknie mają to do siebie, że pozwalają na ukrycie żylaków. Świetnym rozwiązaniem dla mam jest zakup sukni uszytej z koła z rozcięciem na nodze. Taka zwiewna spódnica zmysłowo układa się przy każdym ruchu.

Sukienki Plus Size

Wiele dorosłych pań nosi tak zwane rozmiary plus size. Panie o okrąglejszych kształtach, także mogą wyglądać stylowo na weselu córki. Trzeba jednak podkreślić, że podczas zakupu kreacji warto zwracać uwagę na modele, które uszyto z myślą o większych rozmiarach. Sklep Kartes Moda wyodrębnił osobną kolekcję, która zaspokoi wszelkie potrzeby pań noszących rozmiar większy niż XXL.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich wykrojów, tego typu sukienki wizualnie zmniejszają zbyt szerokie biodra lub odstający brzuszek. Jednocześnie wysmuklają sylwetkę i dodają jej lekkości. Bardzo popularnym modelem jest rozkloszowana sukienka z tiulową podszewką. Dopasowana góra posiada krótkie rękawy i kopertowy dekolt, który podkreśla biust i wysmukla talię.

Wyspa kuchenna. Jeden mebel – wiele możliwości

0
Wyspa kuchenna

Coraz więcej kuchni ma wyspę, czyli specjalny mebel wysunięty w kierunku środka pomieszczenia wyposażony w blat i często w dodatkowe szafki i szuflady. Wyspa kuchenna to świetny pomysł do otwartej, ale też zamkniętej kuchni. Jak ją stworzyć i jak wykorzystać?

Wyspy kuchenne pasują do wnętrz w praktycznie każdym stylu. Doskonale wyglądają w nowoczesnych kuchniach, ale z powodzeniem można wykonać je również w klasycznie urządzonym wnętrzu. Przy urządzaniu kuchni warto zatem pomyśleć o jej wykonaniu. Razem z serwisem internetowym www.format-meble.com.pl przygotowaliśmy porady, z którymi stworzenie idealnej wyspy kuchennej jest jeszcze prostsze.

Wyspa kuchenna – jak ją stworzyć?

Zabudowa wyspy kuchennej może być wykonana na wymiar, ale także można kupić ją jako gotowy mebel. Pierwsza opcja jest bardziej popularna, ponieważ wtedy wyspa może być dopasowana do wnętrza pod kątem wymiarów. Druga z kolei jest tańsza – gotowe wyspy można zakupić w wielu sklepach, także w popularnych marketach meblowych.

Bardzo ważna jest lokalizacja wyspy kuchennej, aby była ona komfortowa w codziennym użytkowaniu. Najczęściej jest ona lokalizowana w niewielkiej odległości od szafek przy ścianach, aby uzyskać do niej dostęp po obróceniu się.

Wyspa kuchenna może być jedynie meblem, ale warto też wskazać, że można usytuować na niej AGD, na przykład kuchenkę, zmywarkę, a także wykonać w niej zlewozmywak. W tym przypadku konieczne jest wcześniejsze doprowadzenie wszystkich mebli, więc o montażu takiej wyspy kuchennej warto pomyśleć już na etapie projektowania domu.

Zastosowanie wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna może pełnić różne funkcje, dlatego można łatwo dopasować ją do swoich potrzeb. Przykładowe zastosowanie wyspy w kuchni:

  • Dodatkowy blat roboczy – można łatwo przyrządzać na nim posiłki, na przykład wykorzystać do rozwałkowania ciasta.
  • Strefa zmywania – gdy na wyspie kuchennej umieści się zlewozmywak, zmywarkę do naczyń.
  • Strefa gotowania – wyspa kuchenna może służyć do przyrządzania posiłków, gdy umieści się na niej płytę kuchenki, piekarnik.
  • Miejsce do przechowywania – pod blatem wyspy kuchennej można umieścić szafki i szuflady, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania w kuchni.
  • Stół jadalniany – również wyspa może być wykorzystana jako miejsce do spożywania posiłków. Jako że wyspa jest wyższa niż zwykły blat, najlepiej zastosować do niej wysokie taborety – hokery, które nazywane są również stołkami barowymi ze względu na swoją wysokość.

Warto też wskazać, że w otwartych przestrzeniach wyspa kuchenna może wizualnie rozdzielać strefę kuchni od strefy salonu.

Półwysep kuchenny – alternatywa dla wyspy w kuchni

Aby wykonać zabudowę z wyspą kuchenną, konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni. Gdy brakuje miejsca, alternatywa to półwysep kuchenny. Pod tą nazwą kryje się zabudowa połączona z meblami przy ścianie, która wychodzi w kierunku centrum pomieszczenia, tworząc literę U albo L.

Półwysep kuchenny najczęściej jest stosowany w mniejszych kuchniach oraz w aneksach kuchennych. Może pełnić wtedy takie same funkcje jak wyspa kuchenna.

Podsumowanie

Wyspa kuchenna lub alternatywnie półwysep kuchenny to modny wybór do kuchni. Na taką zabudowę decyduje się obecnie wiele osób w poszukiwaniu funkcjonalnych, ergonomicznych mebli w kuchni.

Meble te można wykonać na zamówienie u stolarza razem z pozostałym wyposażeniem kuchni, ale można też kupić je jako gotowe – w ofercie ma je coraz więcej sklepów. Gdy zatem urządzasz swoją kuchnię, pomyśl o tym, aby wykonać w niej wyspę albo półwysep. Razem z nimi można stworzyć kuchnię praktyczną, wszechstronną i jednocześnie efektywną!

Zootechnik – ile zarabia?

0
zootechnik

Zawód zootechnika jest pracą, która przeznaczona jest dla ludzi, którzy czując chęć niesienia pomocy zwierzętom. Co więcej osoby takie muszą lubić zwierzęta i czuć z nimi więź. W innym wypadku praca będzie utrudniona nie tylko z perspektywy pracownika, ale również zwierzaka. Zastanawiając się nad podjęciem pracy nie patrzymy jedynie na to czy jest ona na nas przyjemna, ale również na aspekt finansowy. Ile więc jesteśmy w stanie zarobić jako zootechnik i czy taka praca jest zawodem opłacalnym finansowo? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-zootechnik/ 

Zarobki na stanowisk zootechnika – od czego zależą? 

Zarobki osób pracujących jako zootechnicy zależą przede wszystkim od  posiadanego stażu pracy. Doświadczenie zdobywa w taki sposób posiada ogromne znaczenie zarówno w tym jak i w wielu innych zawodach. Dodatkowo na wysokość wynagrodzenia wpływ ma również to gdzie jesteśmy zatrudnieni. Pracując w dużej firmie lub też korporacji w stolicy z pewnością zarobimy więcej, niż pracując w małym prywatnym biznesie w biedniejszych regionach kraju. Taka zasada tyczy się praktycznie każdego zawodu, nie tylko zootechnika. 

Według znalezionych w internecie badań okazuje się, że kobiety znacznie częściej, niż mężczyźni podejmują się pracy na takim stanowisku. Według rozkładu wygląda to tak, że jako zootechnik pracuje w naszym kraju 61% kobiet, a mężczyzn 39%. 

Benefity wynikające z pracy na takim stanowisku

Pracując jako zootechnik możemy liczyć na dodatkowe benefity. Najczęściej przyznawane dodatkowe benefity na tym stanowisku to:

  • telefon komórkowy do użytku prywatnego,
  • szkolenia i kursy zawodowe 
  • mieszkanie lub dom służbowy 

Jak wygląda rozkład zarobków na stanowisku zootechnika?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana na stanowisku zootechnika wynosi 4 260 złotych brutto. Oznacza to, że co drugi zootechnik otrzymuje pensję w wysokości od 3 380 złotych do 5 700 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych zootechników zarabia mniej, niż 3 380 złotych brutto. Na zarobki większe, niż 5 700 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych zootechników z całej Polski.

Zobacz też: http://www.miasto-dialogu.pl/ekonomista-ile-zarabia/

Proste sposoby na problemy z koncentracją

0
Proste sposoby na problemy z koncentracją

Problemy z koncentracją mogą mieć dwojaki charakter. Po pierwsze mogą wynikać z tego, że brakuje nam zdolności skupiania się i każde dłuższe utrzymanie uwagi stanowi duże wyzwanie. Po drugie – problemy z koncentracją mogą się pojawić, gdy mierzymy się z ambitnym zadaniem, które wymaga długotrwałej pracy. W takiej sytuacji problemy z koncentracją nasilają się z czasem, gdy jesteśmy coraz bardziej zmęczeni. Jak zaradzić tym kłopotom?

Czy opłaca się skorzystać z oferty Żabki dla nowych franczyzobiorców?

0
Czy opłaca się skorzystać z oferty Żabki dla nowych franczyzobiorców

Wywołany pandemią kryzys w wielu przypadkach spowodował odłożenie planów rozpoczęcia prowadzenia własnego biznesu. W tym trudnym czasie z ciekawą ofertą wyszła jednak Żabka. Franczyza w ramach tej sieci – czy to się opłaca?

Żabka – franczyza convenience store w polskim stylu

0
Żabka – franczyza convenience store w polskim stylu

Sieć sklepów Żabka działa na zasadach podobnych jak zagraniczne convenience stores. To jedyna sieć w Polsce, która spełnia takie założenia. Jakie korzyści wynikają z otworzenia sklepu pod szyldem Żabka? Franczyza może być ciekawym pomysłem na własny biznes.

ZOBACZ TEŻ