sobota, Wrzesień 23, 2017

Obrabiarki konwencjonalne i z systemem sterowania CNC – porównanie

0

Obrabiarki, które są wyposażone w system sterowania CNC, ogólnie są podobne budową do obrabiarek znanych jako konwencjonalne. Kluczowym elementem różnicującym jest tutaj sterowanie komputerowe. To z poziomu takiego sterowania, pracujemy z zespołami, które odpowiadają za proces obróbki. Ruchy konkretnych zespołów obrabiarki, tak niezbędne przy obróbce są obliczane, sterowane, a następnie poddawane wnikliwej kontroli z poziomu komputera wewnętrznego. Każdy kierunek ruchu ma swój indywidualny system do pomiarów, który wykrywa aktualne położenie zespołów, a następnie – przekazuje do komputera dane.

Przyjrzyjmy się różnicom między obrabiarkami konwencjonalnymi i CNC, z podziałem na najważniejsze obszary:

Wprowadzanie danych wejściowych

W obrabiarce konwencjonalnej, pracownik na podstawie zlecenia i rysunku, ustawia maszynę ręcznie, nakłada też i zdejmuje narzędzia oraz obrabiany przedmiot. Przy CNC wprowadza się dane do okładu sterowania z klawiatury – wykorzystując dyskietki i bezpośrednie złącze. Programy gromadzone są w wewnętrznej pamięci lub na dysku twardym w maszynie.

Zdjęcie 10

Sterowanie

W obrabiarkach konwencjonalnych, sterowanie odbywa się ręcznie. Czyli – operator ustawia wszystkie niezbędne do obróbki parametry i następnie steruje pracą, wykorzystując pokrętła, dźwignie czy przyciski. W CNE, sterowanie i regulacja, włącznie z danymi technologicznymi, narzędziowymi, realizowane jest z poziomu mikrokomputera. Atutem jest tu często opcja diagnostyki błędów.

Kontrola

Konwencjonalna obrabiarka wymaga sprawdzenia i zmierzenia ręcznie zrealizowanego przedmiotu. Trzeba sprawdzać, w jakim stopniu jest dokładny, jeśli chodzi o kształt oraz wymiary. W CNC natomiast, ciągle mamy informacje zwrotnej od zespołu pomiarowego i zespołów odpowiedzialnych za napęd. Daje to większą dokładność wymiarową przedmiotu, gdy pracuje obrabiarka. Poza tym, można w sposób czynny kontrolować obrabiane przedmioty.

Zdjęcie 11

Dlaczego CNC się opłaca?

Po pierwsze, mamy do czynienia z szybszym skrawaniem, co zwiększa wydajność. Poza tym, są krótsze czasy – główny, pomocniczy i przygotowawczo-zakończeniowy. Warto podkreślić też, że realizowane w CNC przedmioty mają jednakową jakość. Braki produkcyjne są tu na poziomie minimum. Sama produkcja zamyka się w krótszych cyklach. A dodatkowo, przebiega w sposób bardziej elastyczny niż ma to miejsce w przypadku obrabiarek

Artykuł stworzony przy współpracy z EBMiA.pl, który oferuje wysokiej jakości simeringi https://www.ebmia.pl/uszczelnienia-techniczne-pierscienie-uszczelniajace-typu-simmering-c-196_1519_1888.html

Zdjęcie 5

Pomysły na nietypowy prezent

0

Lato to czas przyjęć urodzinowych, imieninowych, wesel oraz innych imprez. Wszystkie te okazje wiążą się z obdarowywaniem bohaterów dnia podarkami.

5 zalet druku cyfrowego

0

Drukowanie na dobre weszło już do naszego życia – dzięki niemu można realizować cele reklamowe, materializować wizerunek firmy lub przelewać na papier swoją kreatywność. Czym wyróżnia się druk cyfrowy i co warto o nim wiedzieć?

Jak maszyny wpływają na nasze życie?

0

Obecnie trudno dyskutować z tym, że maszyny w ogromnym stopniu ingerują w to, jak przedstawia się nasza codzienność. Różne maszyny i urządzenia otaczają nas praktycznie co krok. Z jednej strony automatyzacja ułatwia nam życie, jednak przeciwnicy mówią, że maszyny nie powinny tak bardzo ingerować w nasze działania. Faktycznie, teraz obserwujemy coraz większą zależność od maszyn. Gdyby teraz nagle zabrakło prądu, wiele osób po prostu nie potrafiłoby się odnaleźć i zapanowałby totalny chaos.

Wyrazić siebie

0

W dzisiejszych czasach zapominamy czasami, że liczą się nie tylko pieniądze. Każdy człowiek posiada naturalną skłonność do tego, aby szukać sposobu na wyrażenie siebie. Jednym z takich sposobów jest sztuka. Ktoś, kto zajmuje się tą dziedziną, rzadko kiedy robi to dla pieniędzy. O wiele częściej wynika to właśnie ze wspomnianej wcześniej naturalnej potrzeby. Dzięki sztuce możemy pełniej przeżywać i czerpać z istnienia więcej radości. Już to stanowi wystarczający powód, aby zainteresować się ofertą http://totuwarszawa.pl.

Obcinanie paznokci ma znaczenie

0

Bardzo często obcinając paznokcie u stóp nie zwracamy szcególnej uwagi na nadanie im właściwego, prozdrowotnego kształtu. Błędnie zaokrąglamy boki i pieczołowicie je piłujemy. Niestety, jak się okazuje, ze zdrowotnego punktu widzenia to wielki błąd, który może nas kosztować wiele problemów i bólu.

Telewizja, Internet, telefon – czy warto wybrać ofertę pakietową?

0

Zamiast zamawiać usługi u różnych operatorów warto zastanowić się nad kompleksowym pakietem, ponieważ oferta umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy. Ponadto płacenie jednego rachunku zamiast osobnych za telewizję, internet i telefon to naprawdę duży komfort. Co można zyskać, wybierając ofertę pakietową?

Nowe możliwości na samorealizację

0
Nowe możliwości na samorealizację

W XXI wieku pisanie bloga stało się tak modne, jak picie kawy popalając przy tym papierosa we Francuskich miastach w latach 30 ubiegłego wieku. Ogólnodostępny Internet pozwolił na rozwijanie się i odkrywanie ukrytych talentów pisarskich na całym świecie.

Wyróżnić się z tłumu

Każdego dnia wysyłamy w świat miliardy informacji, które są przekazywane drogą elektroniczną do naszych odbiorców, niezależnie czy robimy to za pomocą popularnych komunikatorów do pojedynczych osób, czy redagując teksty dostępne dla szerszej publiczności. Wszyscy blogerzy wiedzą, a cała reszta społeczeństwa może się tylko domyślać, że aby wyróżnić się na tle pozostałych trzeba niekiedy stanąć na rzęsach, a pozytywny skutek nie jest niczym pewnym. Dlatego posiadanie pomysłu na bloga nie jest już wystarczającą furtką do sukcesu.

To nie takie łatwe, jak może się wydawać

Pisanie bloga wbrew pozorom jest pracą niezwykle czasochłonną, wymagającą nużącej systematyczności oraz elementu taktyki. Aby osiągnąć sukces i przebić się ze swoją treścią do potencjalnych odbiorców należy być przede wszystkim spójnym. To, o czym się pisze musi współgrać z używanym językiem, który musi być również dopasowany do grupy osób czytających. Ponadto warto również zwrócić uwagę na kosmetyczną stronę bloga. Podświadomie czytelnik zwraca uwagę na takie szczegóły jak użyty font, wielkość znaków, obszerność tekstu, jego kolor oraz wizualizacje.

Więcej obrazków, niż tekstu

Współczesny odbiorca większą uwagę przykuwa do barwnych obrazków niż typowo do samej treści, która się pod nimi znajduje, dlatego też redagowanie bloga jest takie trudne. Do posiadania wprawy w pisaniu potrzeba czasu i dużej determinacji, a jeszcze więcej trzeba jej do tego, aby zainteresować czytelnika na tyle wystarczająco, aby wzbudzić w nim ciekawość i lekkie przywiązanie. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeśli jest ono złe istnieją małe szanse na to, że dana osoba ponownie odwiedzi bloga. Czasem swoich odbiorców można zbudować na tak zwanym „hejcie” ale nie są oni publiką trwała, ponieważ bardzo szybko rezygnuje ona z kontynuowania słownych przepychanek w internetowej sferze, która coraz bardziej przestaje być anonimowa.

Internetowy pamiętnik

Kiedyś każda dziewczyna posiadała papierowy pamiętnik zapinany na kłódkę, aby nikt nie mógł przeczytać i dowiedzieć się o jej skrywanych sekretach. Pilnowało się go przed wszystkimi, szczególnie przed rodzeństwem, a kluczyk do tajemnic zawsze był w bezpiecznym miejscu. Dzisiaj mało kto redaguje papierowy pamiętnik, natomiast pisanie bloga „life stylowego” oraz o swojej codzienności zdobywa coraz większą popularność. Młodzi ludzie bardzo chętnie dzielą się ze światem swoimi przemyśleniami dotyczącymi spraw ich otaczających.

Najpopularniejsza tematyka

Najprościej jest pisać bloga o tym, o czym się lubi. Ogromna wiedza i silnie nacechowane emocjonalnie teksty potrafią zaciekawić niejedną, nawet niezainteresowaną tematem osobę. Młode dziewczyny najczęściej skupiają się na modzie i kosmetykach. Niektóre prowadzą blogi o zwierzętach, inne parentingowe, czyli takie, gdzie głównym tematem są dzieci. Ogromną akceptacją i wywoływanym entuzjazmem cieszą się strony o tematyce kulinarnej. Niesamowita różnorodność i wszechstronność tematu pozwala na zaskakiwanie swoich czytelników za każdym razem, kiedy wrzuca się nowy wpis. To właśnie na te strony ludzie chętnie wracają po więcej wiedzy lub po prostu, aby nacieszyć oko przepysznie wyglądającym daniem.

Doskonały do każdej firmy – Lenovo K6 Note

0
Doskonały do każdej firmy - Lenovo K6 Note

Zwiększenie efektywności działań to częsty temat dyskusji w wielu przedsiębiorstwach. K6 Note od Lenovo to urządzenie, które doskonale sprawdza się jako funkcjonalny telefon służbowy.

Możliwe zastosowania dla tzw. dronów kompaktowych

0
Możliwe zastosowania dla tzw. dronów kompaktowych

Powoli oswajamy się z widokiem quadrocopterów średniej wielkości tj. drony DJI z serii Phantom, które przemykają niepostrzeżenie nad placami budów, nad zakorkowanymi ulicami czy nad miejscami organizacji imprez sportowych lub koncertów. Z uwagi na możliwość wyposażenia tego typu dronów w porządny gimbal i dobrej jakości kamerę, a także z uwagi na oferowane przez nie parametry lotu, znajdują one wiele różnych, w pełni profesjonalnych zastosowań. W ostatnim czasie dla tej kategorii dronów pojawiła się jednak pewna konkurencja. Są nią niewielkie, kompaktowe drony, stworzone z myślą o zastosowaniach typowo amatorskich. Czy jednak niewielki gabarytowo sprzęt tj. drony DJI Mavic rzeczywiście nadaje się tylko i wyłącznie do zastosowań typowo amatorskich? Niekoniecznie.

Dron do zabawy, a może coś więcej?

Kompaktowe drony DJI Mavic, a także inne niewielkie drony wielu znanych marek, coraz częściej trafiają w lukę pomiędzy urządzeniami typowo rozrywkowymi, a większym sprzętem przeznaczonym do zastosowań nie tylko amatorskich, ale i wysoce profesjonalnych. Tego typu drony standardowo wyposażone są w doskonałej jakości kamery i gimbale, co pozwala wykonywać niezwykle efektowne ujęcia z wysokości. W stosunku do sprzętu profesjonalnego, są to jednak urządzenia znacznie mniejszych gabarytów, dzięki czemu użytkownik nie ma najmniejszego problemu z ich transportem. Takiego kompaktowego drona można zabrać ze sobą w każde miejsce, również na długą pieszą wędrówkę po górach. Małe rozmiary drona to także okazja do latania w miejscach z dużą ilością przeszkód, w tym w pomieszczeniach zadaszonych, gdzie łatwo o uszkodzenie dużego drona. W tym sensie drony kompaktowe tj. wspomniane drony DJI Mavic, w pewnych specyficznych okolicznościach mogą stać się ciekawą alternatywą dla większych dronów półprofesjonalnych i dużego, zaawansowanego technicznie sprzętu latającego.

Sport, podróże, rekreacja

Niewielkie gabarytowo drony kompaktowe sprawdzą się w roli osobistego sprzętu fotograficznego w zasadzie, w każdych warunkach. Będą idealnym wyposażeniem dla miłośników sportów wyczynowych, dla podróżników i zwykłych turystów, którzy rządni są pięknych i nietypowych ujęć w wyjątkowej scenerii. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze, drony DJI Mavic i drony kompaktowe innych marek, mogą być zabrane praktycznie w każde miejsce i uruchomione w najbardziej dogodnym dla użytkownika momencie. Można wykorzystywać je do filmowania lub fotografowania przyrody, krajobrazów czy zabytków. Przy ich pomocy można również filmować popisy wyczynowych sportowców czy wykonać zdjęcie własnej osoby w nietypowym miejscu, na przykład na szycie góry.