Jeszcze do niedawna miejsce telewizora w niemal każdym polskim salonie znajdowało się na meblościance. Dziś ten trend odszedł do lamusa, a jego miejsce zajęło umieszczanie ultra cienkich telewizorów o pięknym designie w zupełnie odmiennych aranżacjach. Oto najpopularniejsze rozwiązania.

W ofercie czołowych producentów dominuje kilka trendów, wśród których najważniejszym jest ultra cienki panel telewizora. Choć odbiorniki charakteryzują się nowoczesnym, pięknym designem, widoczna jest także tendencja do coraz wyraźniejszego wtapiania telewizora w aranżację tak, aby nie zwracał uwagi. Stąd moda na bezramkowe odbiorniki oraz telewizory, które można powiesić na ścianie jako pełnoprawne dzieło sztuki. Oto kilka najmodniejszych sposobów na telewizor w salonie.

  1. Telewizor wiszący na ścianie

Producenci już od kilku lat prześcigają się w tworzeniu coraz cieńszych telewizorów, które są dobrze przystosowane do wieszania na ścianie. Dodatkowo coraz więcej modeli oferuje rozwiązania, które ułatwiają umieszczenie odbiornika w dowolnym miejscu – na przykład telewizory Samsung QLED i LG OLED są bezramkowe i bardzo cienkie, a dodatkowo telewizory QLED wyposażono w przewód One Connect, który umożliwia ograniczenie wielu przewodów łączących telewizor z dodatkowymi sprzętami. Z kolei inni producenci, na przykład Sony umożliwiają zarządzanie przewodami poprzez ukrycie ich za osłoną w tylnym panelu odbiornika. Umiejscowienie telewizora na ścianie jest też bardzo wygodne z wykorzystaniem wieszaka No Gap, który maksymalnie przylega do powierzchni (taki opcjonalny wieszak mają telewizory QLED). 

  1. Telewizor jak obraz

Dostępne na rynku telewizory QLED mają bardzo przydatną w planowaniu aranżacji salonu funkcję – Ambient Mode. Dzięki niej po wyłączeniu odbiornika ekran nie jest czarny – zamiast tego może przedstawiać dowolną własną kompozycję zdjęć, grafik czy obrazów, które z łatwością pozwolą wtopić telewizor w wystrój wnętrza. Smart TV z taką funkcją mogą także zamienić się w odtwarzacz muzyczny.

  1. Telewizor jako wolnostojący sprzęt

Nowoczesny telewizor o pięknym designie może zostać umieszczony na specjalnym stelażu, który umożliwi stworzenie dowolnej aranżacji pokoju dziennego. Stojaki można stworzyć na zamówienie lub wybrać z dostępnej na rynku oferty.  Niektórzy producenci, na przykład Samsung, oferują wymienne stojaki pasujące do ich modeli telewizorów – i tak do telewizorów stojących na szafce RTV zaplanowano stojaki Tower, a do wolnostojących – stojaki studio.

  1. Telewizor na szafce RTV

Choć moda na meblościankę przeminęła ponad dwie dekady temu, wykorzystanie mebli RTV jest nadal dość silnym trendem w aranżacji wnętrz. Na szafce RTV najlepiej czują się modele o niebanalnym designie – na przykład Smart TV o zakrzywionym ekranie albo telewizory w białej ramce. Ważne, by panel był cienki, a sama szafka była dopasowana do reszty wystroju wnętrza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ