Wynajmowanie mieszkań – jak można na tym zarobić?

0
4644

Nieruchomości to zawsze dobra inwestycja. I chociaż ich ceny potrafią osiągnąć zawrotne wartości, to jednak przemyślany i sprawdzony zakup zwróci się w przeciągu kilku lat. Jak zatem zarobić na wynajmowaniu mieszkań? Co jest najważniejsze w z punktu widzenia właściciela? Od czego zacząć poszukiwania pierwszej nieruchomości? Na te pytania odpowiedzą eksperci z geogrupa.pl.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania do wynajęcia?

W mieście, w którym przeważająca większość ludzi wynajmuje mieszkania, kupowanie nieruchomości inwestycyjnych to po prostu dobry biznes. Dodatkowe zalety takiej inwestycji obejmują:

  • rzadkość aktywów,
  • solidny lokalny rynek pracy,
  • stały przypływ finansów,
  • możliwość zarobku na odrestaurowywaniu mieszkań w złym stanie,
  • samodzielny dobór lokatorów,
  • swobodę wyboru lokalizacji,
  • możliwość negocjowania ceny.

Gdzie szukać?

Najlepiej swoją przygodę z zarabianiem na wynajmowaniu mieszkań rozpocząć w wypróbowanych i rentownych dzielnicach. W ich przypadku od razu wiadomo, co może Cię tam spotkać i ryzyko niepowodzenia jest mniejsze. Przeważnie zakup nieruchomości w takich miejscach jest też stosunkowo wysoki, jednak można to uznać za koszt bezpieczeństwa inwestycji. Z drugiej jednak strony nabycie w okazyjnej cenie mieszkania, które jest dalekie od obecnie akceptowalnych standardów może być świetnym wyborem, jednak przeważnie wyłącznie doświadczeni inwestorzy potrafią zarabiać na takich nieruchomościach.

Oprócz popularnych dzielnic warto zwrócić uwagę również na przedmieścia i obszary, którymi interesują się władze miasta. Przejrzyj plany rozbudowy i wybiegaj w przyszłość, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wybrać mieszkanie, za które za kilka lat pobierzesz wielokrotnie większe odstępne.

W jaki sposób identyfikować takie wschodzące obszary?

Oto zagadnienia, na które należy zwracać uwagę:

  • Czy wzrosły inwestycje w infrastrukturę, takie jak rozbudowane opcje transportu publicznego, nowe szkoły lub odnowione parki?
  • Czy inni deweloperzy zaczynają inwestować w pobliskich miejscach?
  • Czy większość mieszkań jest kupowana już po kilku dniach funkcjonowania na rynku?

Jeśli na powyższe i podobne pytania można odpowiedzieć twierdząco, to znak, że dana okolica będzie w przyszłości stanowiła atrakcyjny punkt na mapie danego miasta.

Czy jedna nieruchomość generuje wystarczające zyski?

Prawdopodobnie nie, przy jednym mieszkaniu na wynajem bardzo trudno narzucić tak wysokie odstępne, by można było zrezygnować z innych źródeł dochodu. Sytuacja ta może się zmienić tylko w przypadku tych najbardziej wyjątkowych i pożądanych lokali, przeważnie umiejscowionych blisko centrum miasta. W rzeczywistości jest tak, że im więcej zainwestuje się na początku, tym na lepsze i szybsze zyski można liczyć w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ