Panele fotowoltaiczne
fot. Pixabay.com

Panele fotowoltaiczne stają się u nas coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wiele osób wykorzystuje je już jako alternatywne źródło ogrzewania. I bardzo dobrze! Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Jeśli więc właśnie się nad nim zastanawiasz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/rodzaje-paneli-fotowoltaicznych-wybierz-odpowiedni-typ-dla-swoich-potrzeb/

Panele fotowoltaiczne i ich rodzaje

Fotowoltaika jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o alternatywne źródła energii cieplnej. Jest to proces, który polega na konwertowaniu energii pochodzącej z promieni cieplnych na prąd elektryczny, który z kolei służy do ogrzewania domów i wody. Proces ten odbywa się przy pomocy specjalnych urządzeń, zwanych właśnie panelami fotowoltaicznymi lub bateriami słonecznymi. Dziś na rynku znajdziemy już kilka ich rodzai. Oto najpopularniejsze z nich:

  • panele monokrystaliczne – najpopularniejsze i najbardziej trwałe rozwiązanie. Wykonane z wysokiej jakości pojedynczych kawałków krzemu. Zachowują sprawność nawet do 25 lat, są niezwykle wydajne i ergonomiczne, ale również stanowią najdroższą opcję. Są również bardzo odporne na trudniejsze warunki atmosferyczne, trzeba jednak raz na jakiś czas przeprowadzać ich profesjonalne czyszczenie i usuwanie z nich zanieczyszczeń.
  • panele polikrystaliczne – w porównaniu z panelami monokrystalicznymi stworzone są z większej ilości kryształków krzemu połączonych ze sobą w procesie produkcji. Ich cechą charakterystyczną jest nieregularna struktura, która nie stanowi problemów w montażu, ale jednocześnie powoduje, że panele są mniej odporne na warunki atmosferyczne. Ich cechą wiodącą jest jednak z pewnością cena oraz fakt, że absorbują więcej promieni słonecznych, dzięki właśnie swojej nieregularnej strukturze.

Jak wybrać odpowiednie panele fotowoltaiczne

Gdy decydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych, powinieneś dobrze przemyśleć swoją decyzję i zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Najlepiej w tym celu skonsultować się z profesjonalną firmą, która od lat prowadzi na naszym rynku sprzedaż paneli i zajmuje się ich instalacją. Od tego, jaką powierzchnię będą zajmować na naszym domu zależy również to, jaką kwotę wydamy na panele. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy mamy możliwość starania się o ulgę termodynamizacyjną. Tak jak już wspomnieliśmy, decyzja o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych wiąże się z dużymi kosztami. Każde finansowe wsparcie przyda się więc bez wątpienia. Sam wybór paneli powinien być więc dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, a jednocześnie osiągalny dla naszego budżetu.

Zobacz też: http://antycenzor.pl/jak-wybrac-odpowiednie-panele-fotowoltaiczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ