Karma dla kota

Każdy z nas chce dla swojego pupila jak najlepiej. Kupujemy zatem najwyższej jakości karmę, przysmaki i dbamy o dobry nastrój naszego kota. Czasem jednak to, co wydaje nam się doskonałym rozwiązaniem, może szkodzić zwierzęciu. Tak jest chociażby w przypadku karm z dużą ilością różnorodnych dodatków. Dlaczego bezbożowa karma dla kota to najlepszy pomysł? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Co powinien jeść kot?

Przewód pokarmowy kota zdecydowanie różni się od tego u psa lub u człowieka. Kot w odróżnieniu od przedstawicieli innych gatunków ssaków jest typowym mięsożercą. W dziczy żywi się upolowanymi ptakami, jaszczurkami, myszami, a nie owocami lub zbożem. Dieta kota domowego powinna zatem wyglądać podobnie. Oczywiście opakowania karm, zawierających milion różnych dodatków, wyglądają zachęcającą. Wydaje nam się, że karma z samym mięsem jest mniej atrakcyjna od tej z dodatkiem marchewki, cukinii i innych „wspaniałości”, reklamowanych jako ułatwiacze trawienia. Oczywiście niewielka domieszka nie zaszkodzi naszemu pupilowi. Nie jest mu ona jednak niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest bezzbożowa karma dla kota.

Co zawiera bezzbożowa karma dla kota?

Bezzbożowa karma dla kota, taka jak np. https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Bezzbozowa-karma-dla-kota-255.html jest pozbawiona wszelkich dodatków, w tym zbóż, konserwantów, barwników, sztucznych aromatów oraz polepszaczy smaku. Dostarcza natomiast naszemu pupilowi szeregu witamin i minerałów, tauryny, a także kwasów tłuszczowych – które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu. Taka karma zawiera wyłącznie wysokiej jakości mięso w udziale około 65 procent, a dodatkowo wyłącznie oleje i tłuszcze, substancje mineralne, a także ewentualnie przyprawy. Przyprawy, w tym chociażby suszony tymianek, dodawane są po to, by polepszyć smak i zapach jedzenia i zachęcić kota do jedzenia.

Gdzie kupić karmę bezzbożową?

Bezzbożową karmę dla kota można znaleźć w specjalistycznych sklepach zoologicznych, a także bezpośrednio u producenta. Warto stawiać na produkty wysokiej jakości, zawierające przynajmniej 60 procent mięsa w swoim składzie. Może być to drób, cielęcina, jagnięcina, królik, wołowina, a także różnorodne ryby, w tym łosoś oraz tuńczyk. Warto przy tym dodać, że podstawę żywienia kota powinna stanowić karma mokra, a jedynie dodatkiem może być ewentualnie karma sucha. Koty co do zasady bowiem nie przepadają za piciem wody. Mokra karma odpowiednio nawodni natomiast ich organizm i pozwoli uniknąć różnorodnych chorób nerek, do których niestety koty mają szczególną tendencję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ