Wszystko dla pszczół

O tym, że pszczoły zapylają kwiaty i dają miód wie chyba każde dziecko. Nie ma osoby, której nie smakuje kawałek chleba z lepkim miodem, nie ma też takiej, która na dźwięk bzyczenia pszczoły obawia się ukąszenia. Jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak te pożyteczne owady od wieków miały wpływ na kulturę świata.

Ich znaczenie w kulturze świata
Już w starożytności pozyskiwanie miodu i wosku pszczelego miało ważne znaczenie dla gospodarki, a produkty pszczele wykorzystywane były w lecznictwie oraz w religijnych rytuałach. To, w jaki sposób rodzina pszczół potrafi się zorganizować, jak pracuje na rzecz całego ula było inspiracją na ludów Egiptu, Babilonii, Grecji czy Indii. Pitagoras, grecki matematyk utrzymywał, że żyje długo dzięki temu, że spożywa miód, a Homer cenił z kolei miód pitny. Dzisiaj nie przykładamy tak wielkiej wagi do obserwacji przyrody i nie bierzemy z niej przykładu, jednak miód wciąż cieszy się dużym powodzeniem w kuchni wielu narodów, jest także wykorzystywany do produkcji świec, kosmetyków i leków.

Asortyment dla pszczelarzy
Sklep internetowy http://lyson.com.pl/ to akcesoria dla pszczelarzy, zarówno tych zawodowo zajmujących się utrzymywaniem uli, jak i hobbystów, ale także dla tych osób, które cenią sobie wyroby z miodu i pszczelego wosku. Są tutaj więc akcesoria do pasiek, odżywki dla pszczół, a także wszelki sprzęt służący do rozlewania miodu i produkcji asortymentu z wosku pszczelego. Kupić także można pszczele miody, kosmetyki czy smaczne, miodowe cukierki, co jest świetną ofertą dla miłośników zdrowego i odżywczego (także dla skóry) pszczelego wyrobu.

www.silawnas.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ