WŁOSY FARBOWANE

Włosy po zabiegu koloryzacji są osłabione, wysuszone, łamliwe, mają zmienioną strukturę. Bez wyjątku wszystkie techniki farbowania mają taki sam skutek. Dbałość o kondycję włosów farbowanych wiąże się z właściwą ich pielęgnacją, która zapewni nie tylko zdrowy wygląd włosów ale także ich wyrazisty kolor.

 

Mycie włosów po zabiegu koloryzacji

WŁOSY FARBOWANENa skutek częstego mycia włosów ich kolor szybciej blaknie, a same włosy stają się bardziej wysuszone. Do mycia włosów należy wybrać szampon przeznaczony do włosów farbowanych. Kosmetyk nie powinien zawierać w swoim składzie siarczanów. Po umyciu wskazane jest zastosowanie odżywki z proteinami (proteiny z pszenicy, soi), keratyną oraz naturalny czynnik nawilżający. Warto raz w tygodniu nałożyć na włosy regeneracyjną maseczkę. W przeciwieństwie do odżywek, ich działanie jest intensywniejsze.

 

Utrzymanie zdrowych włosów

Włosy farbowane są bardzo podatne na wszelkie zniszczenia, dlatego podczas ich mycia i układania trzeba traktować je wyjątkowo delikatnie. Włosy należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W wielu odżywkach i produktach do stylizacji zawarte są filtry przeciwsłoneczne. Ograniczenie pływania to również sposób na ochronę włosów farbowanych. Chlorowana woda w basenie może spowodować przesuszenie włosów, blaknięcie koloru, a w niektórych przypadkach sprawić, że włosy nabiorą zielonkawego odcienia. Słona woda w morzu również może powodować przesuszenie włosów i blaknięcie koloru. Używanie delikatnych akcesoriów do włosów zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia włosów podczas codziennych zabiegów.

 

Suszenie i prostowanie

Zalecane jest ograniczenie stosowania zarówno suszarki, jak i prostownicy. Ciepło przyśpiesza proces blaknięcia koloru i powoduje uszkodzenie struktury włosa. Najlepiej pozostawić włosy do samoczynnego wyschnięcia lub ustawić suszarkę na chłodny nawiew powietrza. Jeśli konieczne jest użycie suszarki, należy stosować tę z dyfuzorem.

 

Ponowna koloryzacja

Włosy poddane ponownej koloryzacji również wymagają specjalnej opieki, ponieważ kolejne farbowanie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia delikatnych włosów. Pielęgnacja jest zdecydowanie łatwiejsza, jeśli mamy do czynienia z szamponem koloryzującym, ponieważ nie rozjaśnia on pigmentu włosów. Ze względu na jego tymczasowe działanie, blaknięcie koloru jest w tym przypadku naturalnym procesem. Tego typu koloryzacja nie wysusza aż tak bardzo włosów, ale nie zawsze dobrze je pokrywa. Farba do włosów to lepsze rozwiązanie dla osób, które tylko raz chcą pokryć całe włosy, a następnie farbować tylko odrosty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ