Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Masaże, jak powszechnie wiadomo, mają wielki wpływ na nasze ciała. Potrafią relaksować, a nawet przywrócić jego utraconą sprawność. Istnieje wiele rodzajów, technik masażu, a każda daje nam coś innego. Nie ma uniwersalnej techniki masażu, która mogłaby służyć jako remedium dla wszelkich dolegliwości, jakie chcemy złagodzić. Każda z nich wpływa na nasze ciało nieco z innej strony. Najbardziej popularną techniką jest masaż klasyczny. Każdemu człowiekowi daje rozluźnienie. Jednakże co z osobami, które mają inne potrzeby? Takie osoby mają możliwość skorzystania z innych form masażu, które zostały skierowane głównie dla ich potrzeb.

Specyficzne rodzaje masażu

Klasyczny masaż nie zawsze jest wystarczający, szczególnie jeśli chodzi o potrzeby osób, które mają niecodzienne zajęcia w życiu albo ich stan jest nieco odmienny. Mowa tutaj jest o sportowcach, osobach, które najbardziej obciążają dolne partie ciała, jak na przykład sprzedawcy oraz kobietach w ciąży. Osoby te wymagają niecodziennych form masażu. Dlatego mogą skorzystać z tych dedykowanym szczególnie nim, czyli:

  • masaż sportowy – ludzie, którzy uprawiają aktywnie sport, są też bardziej od innych narażeni na wystąpienie kontuzji. Dlatego masaż ten nie ma na celu jedynie relaksacji ciała, ale zapobiega kontuzjom lub leczy już powstałe. Jest to forma masażu zbliżona do masażu klasycznego, jednakże największy nacisk kładzie się na rozluźnienie mięśni i przygotowanie ich do dalszej aktywności. Ruchy wykonuje się szybciej i z większym naciskiem dłoni masażysty na ciało osoby masowanej. Jego zaletami są oczekiwane zmniejszenie napięcia mięśniowego, uelastycznienie mięśni oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych,
  • masaż stóp, czyli tak zwana refleksologia nie jest zwyczajnym masażem stóp. Zadaniem refleksologii jest wykorzystane określonych punktów na stopach, które posiadają połączenie z różnymi narządami w ciele. Masując je, usuwa się dolegliwości tychże narządów. Poza tym masaż stóp zwiększa ich ukrwienie, co ma duże znaczenie dla osób pracujących w pozycji stojącej,
  • masaż dla kobiet w ciąży – ten rodzaj masażu jest szczególnie ważny dla kobiet oczekujących dziecka. Masaż ten usuwa takie niekorzystne zmiany w ciele kobiety jak obrzęki, uspokaja, zmniejsza bóle oraz łagodzi depresje. Każda kobieta posiada specjalnie dobraną technikę masażu dostosowaną do jej potrzeb.

Sprawdzone gabinety masażu w Krakowie

Jest co prawda niewiele takich gabinetów, szczególnie jeśli chodzi o mnogość technik dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Jednak w internecie można znaleźć wiele informacji, które nas nakierują na odpowiedni gabinet. Na stronach o takiej tematyce jak https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/krakow znajdują się informacje, których potrzebujemy. Za ich pomocą znajdziemy w Krakowie gabinet masażu, który spełni wszelkie nasze oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBlogi i życie
Następny artykułKonturówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ