sesja reportażowa
fot. pexels.com

Sesja reportażowa to coraz bardziej popularny rodzaj zdjęć i fotograficznej usługi. Dowiedz się na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/czego-powinnismy-sie-spodziewac-podczas-reportazowej-sesji-slubne/

Czym jest sesja reportażowa?

Sesja reportażowa to bardzo dobry zamiennik dla kamery, kamerzysty. Otóż reportaż zdjęciowy polega na wykonaniu serii zdjęć (ilość jest zazwyczaj ustalana wcześniej) na ważnym wydarzeniu. Wygląda to tak, że wydarzenie się odbywa, ludzie korzystają z atrakcji itd., a fotograf robi ujęcia poszczególnym chwilom. Później, składając takie zdjęcia w jedną całość wychodzi jakby reportaż zdjęciowy. Można to porównać do filmu z wydarzenia, z tym, że zamiast ciągłej historii jest ona uwieczniona na pojedynczych kartach w sposób statyczny, zdjęcia prezentują kluczowe lub śmieszne momenty. Oglądając całość można odnieść wrażenie, że ogląda się właśnie relację z danego wydarzenia. Ten typ sesji jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na kamerzystę.

Kiedy sprawdzi się sesja reportażowa?

  • Ślub i wesele – to zdecydowanie najczęściej wybierana okazja do tego, aby uwiecznić wydarzenie w postaci zdjęć, stanowiących reportaż uwieczniający wydarzenie. Wiele par decyduje się na taką formę upamiętnienia ślubu i wesela, zamiast skorzystania z usług kamerzysty. 
  • Urodziny – często są to pierwsze urodziny, ale też osiemnaste czy osób starszych. Fotografia reportażowa jest wybierana wtedy, gdy rodziny w większy sposób świętują takie wydarzenie, np. w jakiejś restauracji, ale też w domu, gdy ktoś ma duży metraż i może pozwolić sobie na zorganizowanie takiego wydarzenia. Później takie zdjęcia można podarować gościom, jako pamiątka i podziękowanie za przybycie.
  • Inne ważne wydarzenia, jak np. Komunia Święta, Bierzmowanie, Chrzest, Oświadczyny. Takich wydarzeń jest naprawdę dużo i nie wszystkie są duże, znaczące. Czasem jest to tak naprawdę kilka ujęć, jak przy Zaręczynach, ale mimo taka pamiątka jest naprawdę niesamowita, uwiecznia wiele drobnych gestów i stanowi wyjątkowe podsumowanie i zapamiętanie istotnego dnia.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/fotograf-slubny-co-powinno-niepokoic-przy-jego-wyborze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ