Rośliny we wnętrzach

Moda na rośliny doniczkowe we wnętrzach pojawiła się już kilka sezonów temu i ma się bardzo dobrze. Pokochaliśmy naturalny charakter zielonych drzewek i krzewów, który sprawia, że mieszkanie z miejsca staje się bardziej przytulne. Stworzenie efektu „domowej dżungli” wbrew pozorom nie jest takie trudne, zwłaszcza gdy decydujemy się na zakup kilku gatunków roślin, którym nie można odmówić spektakularności.

Rośliny doniczkowe we wnętrzach – monstera dziurawa

Jedna z najbardziej pożądanych roślin domowych, która zachwyca nie tylko swoimi imponującymi rozmiarami, ale też wyglądem liści, którego próżno szukać u innych gatunków. Mowa oczywiście o monsterze dziurawej, którą można „upolować” za pośrednictwem sklepu Plants & Pots. Roślina pochodząca z lasów tropikalnych urzeka ciemnozielonym ubarwieniem blaszek liściowych, które w dodatku posiadają charakterystyczne wycięcia, które tylko dodają im charakteru. Monstera dziurawa może osiągać nawet do 2 metrów wysokości, jednak trzeba nieco wspomóc jej pionowy wzrost za pomocą specjalnych podpórek, a wszystko dlatego, że montera to zielone pnącze.

Rośliny ozdobne we wnętrzach – figowiec benjamina

Bardzo ciekawa roślina doniczkowa, która zawitała do naszych mieszkań wprost z dalekiej Australii i Oceanii, choć figowiec benjamina występuje również na terenach południowej Azji. Gatunek ten jest chyba najpopularniejszy ze wszystkich figowców, dlatego nie sposób przejść obok niego obojętnie. W swoim naturalnym otoczeniu przyjmuje formę drzewa o niebagatelnej wysokości 35 metrów, a w warunkach domowych najczęściej sięga sufitu. Nic więc dziwnego, że fikus benjamina sukcesywnie zyskuje na popularności – idealnie nadaje się jako element dekoracyjny do wnętrz urządzonych zgodnie z modną ostatnio filozofią „urban jungle”, ale i potrafi przełamać surowość minimalistycznych aranżacji.

Rośliny dekoracyjne we wnętrzach – chamedora wytworna

Bliżej znana jako palma koralowa, chamedora wytworna to kolejne drzewko domowe, które doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Wszystko za sprawą swojego egzotycznego wyglądu, który od razu przywodzi skojarzenia z lasami tropikalnymi, z którego zresztą się wywodzi. Palma koralowa posiada bowiem charakterystyczne długie liście o jasnozielonej barwie, które mogą osiągać ponad pół metra długości. Roślina należąca do rodziny arekowatych bardzo często uważana jest za niezwykle elegancką i majestatyczną, co zawdzięcza nie tylko swoim parzysto-pierzastym liściom, ale też pokaźnym jak na polskie warunki rozmiarom, bo odpowiednio uprawiana może urosnąć do pułapu 1,5 metra. Na korzyść chamedory we wnętrzach przemawiają nie tylko jej walory estetyczne, ale też dość łatwa pielęgnacja, która nie zajmuje wiele czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ