Przedpokój w stylu boho

Szukasz inspiracji na urządzenie swojego przedpokoju? Twojemu sercu bliski jest styl boho? Nic dziwnego! To lekki, przytulny i ciepły styl, w którym dobrze się czujemy. W tym artykule dowiesz się, jak szybko możesz urządzić swój przedpokój właśnie w boho klimacie.

Kolory do boho przedpokoju

Jeśli chodzi o kolory, to boho kocha wszystko, co naturalne. Podstawą wystroju zazwyczaj jest biel (we wszystkich odcieniach), do której łatwo dobrać inne lekkie akcenty kolorystycznie. Boho styl świetnie się czuje w odcieniach rdzawych, brązach, beżach, ale też przygaszonych zieleniach — kolorach, które naturalnie występują w przyrodzie.

Do Twojego boho przedpokoju proponujemy Ci biel jako podstawę kolorów ścian, ale z oliwkowym elementem na jednej ścianie, na przykład tej z drzwiami wejściowymi. Jeśli nie lubisz zieleni, świetnie sprawdzi się również jasna szarość. Rozważ, czy w Twoim przedpokoju dobrym rozwiązaniem nie będzie delikatna drewniana, biała lamperia. Łatwo ją utrzymać w czystości, a jest ciekawym elementem wnętrzarskim.

Jakie meble do boho przedpokoju?

W przedpokoju z pewnością przyda Ci się duża szafa przesuwna. Zmieścisz w niej okrycia wierzchnie, buty i inne rzeczy, które są niezbędne w każdym domu. Co więcej, pozwala ona na najbardziej optymalne zagospodarowanie przestrzeni od podłogi aż po sam sufit. Będzie ona też dobra do małych przedpokojów. W boho przedpokoju najlepiej prezentować się będą szafy przesuwne wykonane z drewna — najlepiej surowe, nieobrabiane, nielakierowane.

Oprócz szafy konieczna będzie ława, na której siądziesz podczas zakładania butów albo na którą postawisz zakupy po powrocie do domu. Polecamy Ci drewnianą, jasną ławę wykonaną z litego drewna. Dodatkowo jeszcze duże lustro — w czarnej, prostej ramie bądź miedzianej, jeśli lubisz metalowe elementy. Jeśli nie chcesz dodatkowego lustra, możesz wybrać na przykład szafę przesuwną z lustrem na drzwiach. Wtedy oszczędzisz miejsce.

W przedpokoju ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Polecamy Ci żyrandol na czarnym kablu ze słomkowym kloszem. Wprowadzi do Twojego boho przedpokoju przytulny klimat. Fajnym rozwiązaniem będzie zamontowanie światła z czujnikiem, który będzie włączał oświetlenie po przekroczeniu progu domu.

Styl boho to również zamiłowanie do roślin. Jeśli nie chcesz stawiać rośliny na podłodze, fajnym rozwiązaniem będzie przymocowanie ich do sufitu na makramowych uchwytach. Wybierz rośliny ze swobodnie zwisającymi liściami, a osiągniesz przytulny boho klimat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ