Przedpokój też może być ciekawy! Zobacz, jak urządzić swój korytarz

Przedpokój to miejsce w domu, które często jest pomijane podczas aranżacji wnętrz. Traktowany po macoszemu korytarz nie musi być jednak miejscem nudnym i pozbawionym charakteru. Tym bardziej, że niektórzy uważają, że to właśnie on jest wizytówką domu i już na wejściu świadczy o gospodarzach. Podpowiadamy więc, jak urządzić korytarz i jak wybrać stylowe meble do przedpokoju. Zobacz, jak odmienić nudne wnętrze!

Mały przedpokój w bloku – jakie meble wybrać?

Problem mieszkań w blokach polega na tym, że zwykle posiadają małe przedpokoje, które ciężko jest zaaranżować. Nie jest to jednak niemożliwe. Nowoczesne meble do przedpokoju łączą w sobie niewielki rozmiar i ogromną funkcjonalność. Wybierając meble do korytarza, powinniśmy kierować się przede wszystkim zasadą praktyczności. Na początek zastanówmy się, czy nasz zestaw mebli do przedpokoju musi zawierać dużą szafę? Jeżeli nie, zrezygnujmy z niej. W takim przypadku dobrze sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”. Niewielka szafa na odzież wierzchnią lub stylowy wieszak oraz stojak na buty w zupełności wystarczą. Urządzając mały przedpokój, meble powinny być przemyślanym i praktycznym wyborem. Na szczęście producenci mebli coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom niewielkich pomieszczeń i oferują nam meble do małego przedpokoju, dzięki którym urządzimy nawet najbardziej wymagające wnętrze. Świetnym rozwiązaniem w małych korytarzach są pawlacze i wiszące półki, które nie zabierają cennej przestrzeni płaskiej, a pozwalają na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Wszelkiego rodzaju pudła i kartony ozdobne są nie tylko praktyczne, ale stanowią także nie lada dekorację. Meble do wąskiego przedpokoju znajdziesz m.in. w sklepie https://zona-design.pl/meble/, którego szeroka oferta pozwoli na stworzenie wspaniałej przestrzeni w Twoim domu.

Duże, ciemne korytarze

Korytarze w domach i mieszkaniach są zwykle ciemnymi pomieszczeniami, pozbawionymi okien i doświetlanymi sztucznym światłem. W aranżacji tego pomieszczenia ważne są więc nie tylko meble na przedpokój, ale także jego oświetlenie. W ciemnym przedpokoju warto zamontować także lustro, które odbija światło, doświetlając i optycznie powiększając przedpokój. Meble natomiast powinny być przede wszystkim funkcjonalne. W dużych pomieszczeniach można postawić stylową szafę na odzież wierzchnią, która dodatkowo będzie wyposażona w szuflady i półki. Konieczny będzie także wieszak oraz stojak na buty. Komplet mebli do przedpokoju urządzonego w stylu nowoczesnym często zawiera specjalne siedzisko, które może być skrzynią dającą dodatkową przestrzeń do przechowywania lub półką na buty. Duże pomieszczenia pozwalają na ustawienie różnego rodzaju dodatków i dekoracji, które nadają wnętrzu charakter – stojaków na parasole, wazonów lub doniczek z kwiatami, obrazów i ozdobnych dywaników. Niezależnie jednak od tego, jakie wybierzemy meble, przedpokój powinien być zawsze utrzymany w czystości, ponieważ jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście po wejściu do domu. Jest więc on zapowiedzią całego mieszkania.

W jakim stylu urządzić przedpokój?

Styl przedpokoju powinien współgrać z aranżacją reszty domu czy mieszkania. Meble klasyczne do przedpokoju sprawdzą się w sytuacji, gdy całe mieszkanie urządzone jest w stylu klasycznym. Meble do przedpokoju nowoczesne zapowiadają aranżację mieszkania w modernistycznych klimatach. Meble do przedpokoju powinny więc być nie tylko praktyczne, ale także stylowe i modne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ