Dążąc do zdobycia swojego marzenia jakim jest swój własny dom bardzo często obawiamy się spotkania z prawem. Ustawy, rozporządzenia oraz wiele innych przepisów i kodeksów zwyczajnie nas przeraża. Sama ich nieznajomość jest straszna nie umniejszając temu, że trudno jest niekiedy taki kodeks czy ustawę zrozumieć. Jak wszyscy wiemy język urzędowy jest niezwykle trudny do zrozumienia dla zwykłego Kowalskiego.

Jednak chcąc budować dom trzeba niestety znać przepisy budowlane. O ile znają je projektanci, geodeci, murarze, to my jako inwestorzy często obawiamy się własnej niewiedzy w tym zakresie. Z pomocą przychodzi nam zatem dobry projektant, który wyjaśni po kolei co robić. Ważne jest to o tyle, że taka zaufana osoba nie wprowadzi nas w błąd dla własnego zysku (niestety czasem to się zdarza). Zaufany projektant podpowie jak najtaniej załatwić dobrego i szybkiego geodetę, właściwie zaprojektuje nasz dom. Przede wszystkim zgodnie z przepisami oraz w taki sposób jak chcemy. Dodatkowo wskaże jaką firmę budowlaną wybrać, która wybuduje nasz dom solidnie szybko i sprawnie.

Warto dokładnie rozeznać się na rynku i dobrze popytać, bo tylko dobrze wykształcony i sumienny projektant, który ma nienaganna opinie będzie dobrze znał aktualne przepisy budowlane, co niezbędne jest do prawidłowego wykonanie powierzonych mu zadań. Niestety wielu jest też takich, którzy uzyskując uprawnienia budowlane zamiast systematycznie aktualizować swoją wiedzę, pozostaje na tej uzyskanej dawno. A jak dobrze wiemy, czasy się zmieniają i technologie, a takaże zasady budownictwa często się zmieniają.

www.vivetargi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ