prestashop integracje

O tym, że automatyczne integracje systemów sklepowych z systemami księgowymi znacznie usprawniają pracę sklepu internetowego nie trzeba przekonywać głównie tych, którzy zmuszeni byli takie integracje przeprowadzać ręcznie. Prestashop, jako bardzo popularne oprogramowanie sklepowe, również można zintegrować z systemami księgowymi, Subiekt GT. Na co zwrócić uwagę?

Jakie integracje systemu Prestashop są możliwe?

Na rynku istnieją wysokiej jakości rozwiązania pozwalające między innymi na:

  • Przesyłanie zamówień z i do systemu Prestashop
  • Aktualizację stanów magazynowych
  • Przesyłanie produktów

Integracja jest możliwa z takimi systemami jak Subiekt GT, Comarch Optima, Subiekt Nexo Pro, Comarch XL, Wapro Mag czy Enova.

Przede wszystkim: jakość integracji

Na rynku oprogramowania sklepowego jakim jest Prestashop znajdziemy dużo gotowych dodatków, za pomocą których możemy rozbudować nasz sklep. Wiele z nich jest jednak pisanych przez programistów z niedużym doświadczeniem. Nie jest to ogromny problem, jeśli funkcjonalność oferowana przez dany dodatek jest czymś drobnym. Jeśli jednak mówimy o integracji danych sklepu np. z systemami księgowymi, bardzo ważna staje się jakość wykonania takiej integracji; wybranie niskiej jakości oprogramowania może nawet zaburzyć działanie naszego sklepu.

Dlatego w przypadku integrowania sklepu z takimi systemami jak Subiekt GT, Enova czy Wapro Mag, należy postawić na jakość – tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wymiana danych odbędzie się bez niespodzianek.

Zawsze aktualne oprogramowanie integrujące

Ponieważ zarówno system Prestashop jak i inne oprogramowanie księgowo-fakturowe cały czas się zmienia i ewoluuje, niezwykle ważne jest posiadanie aktualnej wersji oprogramowania integrującego. Co więcej, za jego poprawnym bieżącym działaniem powinien stać zespół doświadczonych programistów, którzy w razie potrzeby (a ta pojawia się zwykle częściej niż byśmy chcieli) będą w stanie zareagować szybko i skutecznie wypuszczając na przykład aktualizację do wtyczki wykonującej integrację. Szybkość działania jest tu na wagę złota; jeśli sklep ma działać sprawnie, nie można pozwolić sobie na używanie kodu, który nie wykonuje swoich zadań.

Całkowita kontrola nad procesem integracji danych

Oprogramowanie integrujące dane daje użytkownikowi możliwość wyboru: czy chce, aby dane integrowały się automatycznie, czy tylko wtedy, gdy życzy sobie tego administrator sklepu. Dzięki temu, możemy mieć pełną kontrolę nad tym procesem.

Ogromna oszczędność czasu i niezawodność

Automatyczna integracja danych dostępnych w sklepie z zewnętrznymi usługami to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu. Nie musimy bowiem przenosić ręcznie danych zamówień czy stanów magazynowych do systemów księgowych – robi to za nas program.

Rzadziej dostrzeganą zaletą jest duża niezawodność tego automatycznego procesu. Człowiek, podczas przenoszenia dużej ilości danych, mógłby się wiele razy pomylić, przez co informacje, które posiada sklep i te, które posiada zewnętrzny system, nie byłyby takie same. To tworzyłoby problemy z obsługą klienta, ale także – problemy natury księgowej, a nawet prawnej.

Ile kosztuje integracja Prestashop?

Koszty nie są duże – zwykle jest to kwota kilkudziesięciu złotych netto miesięcznie. To niewiele w porównaniu z tym, co dostajemy: profesjonalne oprogramowanie usprawniające przepływ danych w naszym sklepie.

Więcej znajdziesz tutaj: https://sellintegro.pl/15-prestashop

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ