Olejowanie włosów – moda czy sposób na poprawę ich kondycji

Jako sposób doskonały na włosy suche, zniszczone i bez połysku, poleca się obecnie wszem wobec olejowanie włosów. Na czym polega ten magiczny sposób i dlaczego jest tak wyjątkowy według wielu stosujących go internautek?

Na czym polega olejowanie?

Jest to bardzo prosta technika głębokiego nawilżania i natłuszczania włosów poprzez nałożenie na nie „kompresu” z oleju. Do olejowania wykorzystuje się różne substancje – olejek do włosów dobrej marki z dodatkowymi substancjami odżywiającymi, ale też olejki roślinne, na przykład arganowy, lniany, z awokado. W suche włosy wmasowuje się dokładnie porcję olejku – nie tylko w końcówki, ale też w skórę i we włosy na całej długości. Następnie należy dać się olejowi wchłonąć – najlepiej zrobić to owijając głowę folią spożywczą i nakładając na nią ciepły, wygrzany ręcznik. W takiej owijce można potrzymać włosy przynajmniej 15 minut. Zaleca się, aby była to nawet godzina – dlatego lepiej na olejowanie wykorzystywać wolne, niewychodzące wieczory. Po zdjęciu „kompresu” należy bardzo dokładnie umyć włosy – czasem nawet dwa lub trzy razy – oraz obficie spłukać chłodniejszą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Co daje olejowanie?

Olejek do włosów zawiera przede wszystkim kwasy tłuszczowe oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, przeciwutleniacze i cenne minerały. Tłusta postać takiej odżywki sprawia, że włosy zostają dokładnie zabezpieczone warstwą lipidową przed utratą wody. Tym samym stają się gładkie, błyszczące, a kuracje nawilżające wreszcie wydają się mieć głębszy sens. W przypadku włosów suchych niemal natychmiast widać efekt wygładzenia i lśnienia powierzchni włosów. Włosy tłuste również mogą skorzystać na olejowaniu. Dzięki natłuszczeniu skóry głowy nie będzie konieczne pobudzanie gruczołów łojowych do pracy, a wewnętrzna woda zostanie prawidłowo zabezpieczona przed utratą. Regularne olejowanie włosów tłustych może doprowadzić do znaczącej redukcji łojotoku na głowie! Trudno w to uwierzyć, ale olejek do włosów stosowany na włosy tłuste może wreszcie dopomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernego łojotoku! Zamiast ograniczać wydzielanie sebum, należy skłonić gruczoły łojowe, aby przestały mieć powód je wydzielać! Olejowanie włosów stało się modne w ostatnich latach, ale z uwagi na jego skuteczność i powszechność nie można mówić, że jest to tylko tymczasowe – oby ten trend utrzymał się wśród kobiet na jak najdłużej! Dzięki temu wiele z nich zapomni o swoich dotychczasowych problemach z włosami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ