Pościel na lato – jaką warto wybrać?

0
992

W czasie snu organizm odpoczywa i regeneruje się. Kluczowym elementem odpoczynku jest komfort termiczny, którego osiągnięcie jest szczególnie trudne latem. Wiąże się to oczywiście z panującą aurą pogodową i wysokimi temperaturami. W okresie letnim łatwo doprowadzić do niepożądanego przegrzania organizmu. Po całej nocy spędzonej pod źle dobraną pościelą obudzisz się spocony, mokry i zmęczony. Dlatego warto przygotować się do nadejścia lata i wybrać takie zestawy pościelowe, które pomogą Ci osiągnąć maksimum komfortu w czasie snu. Poniżej przyglądamy się polecanym i najchętniej wybieranym zestawom pościeli letniej oraz podpowiadamy jakich korzyści z ich użytkowania możesz się spodziewać. 

Pościel idealna na lato – czyli jaka? 

Pościel na lato powinna spełniać kilka kluczowych kryteriów. Przede wszystkim powinna być cienka; polecamy unikać pościeli o zwiększonej gramaturze, która z pewnością świetnie sprawdzi się w okresie zimowym, jednak na lato może być zbyt wymagająca. Kolejna istotna cecha to przewiewność. Pościel powinna cały czas wentylować Twoją skórę, odprowadzając z jej powierzchni pot. W ten sposób zachowasz komfort termiczny, a rano obudzisz się rześki i świeży. 

Kolejną ważną sprawą jest hipoalergiczność. W okresie letnim panują warunki sprzyjające rozwijaniu się roztoczy oraz innych szkodliwych stworzeń i drobnoustrojów. Często, żerują na odkładającym się w strukturze pościeli kurzu oraz innych zabrudzeniach. Pościel hipoalergiczna będzie przeciwdziałać takim sytuacjom, uniemożliwiając ich rozwój. 

Ponadto polecamy wybierać pościel wykonaną z tkanin naturalnych, które o wiele lepiej niż ich syntetyczne odpowiedniki radzą sobie z zapewnieniem komfortowego snu. Tkaniny naturalne są też przyjemniejsze w kontakcie ze skórą, nie powodują podrażnień oraz wykazują dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. 

Jaką pościel wybrać, by trafić? 

Jakie rodzaje pościeli warto wybierać, by spełniały wskazane powyżej kryteria? Polecamy rozważyć zakup przede wszystkim pościeli wykonanej z bawełny, lnu lub jedwabiu. Szczególnie dobrym wyborem w okresie letnim jest pościel satynowa, która odznacza się wyjątkowo korzystnymi właściwościami termicznymi i wentylacyjnymi. Satyna jest chętnie wybierana w wersji bawełnianej. Pościel taka jest wysoce wytrzymała i odporna na wielokrotne pranie. Rozbudowaną ofertę pościeli bawełnianej satynowej feruje sklep Nyks: https://nyks.pl/posciel/satyna/160×200.

Popularnym wyborem na okres letni jest także kora. Ten powszechnie stosowany typ tkaniny charakteryzuje się specyficznym splotem oraz strukturą. Na jej powierzchni występują powtarzalne wypukłości. Zaletą kory jest jej miękkość oraz wywoływane w czasie kontaktu ze skórą uczucie delikatnego chłodu. Z pewnością fakt ten docenią wszystkie osoby pragnące unikać przegrzania organizmu.

Warto też polecić wybór pościeli jedwabnej, której wyjątkowe właściwości są powszechnie znane. Jedwab jest tkaniną o optymalnych właściwościach termoregulacyjnych. W okresie letnim będzie przyjemnie chłodzić twoje ciało, zimą zaś pomoże w izolacji termicznej. Ponadto jedwab jest tkaniną wysoce estetyczną, często wybieraną do sypialni urządzonych ze smakiem i stylowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ