Garaż kojarzy Ci się nieodzownie z graciarnią? Ze składowiskiem rzeczy niepotrzebnych, starych bądź takich, których los nie został jeszcze przesądzony? Nie musi tak być. Garaż może być funkcjonalny, praktycznie i dobrze utrzymany. Jak to zrobić?

Do czego może służyć garaż

Garaż to przede wszystkim miejsce, w którym trzymasz samochód. Jednak jego pojemność da się zużytkować bardziej praktycznie. Obok auta to świetna przestrzeń dla sprzętu turystycznego, ogrodowego czy sportowego. To tu możesz trzymać wszystkie narzędzia i sprzęty, stare meble i pudła z ozdobami choinkowymi, tu możesz zaprowadzić swój osobisty warsztat samochodowy lub warsztat majsterkowicza. Garaż wykorzystasz też jako mały salon, w którym możesz słuchać głośnej muzyki lub urządzać próby koncertowe swojej kapeli. Śmiało możesz też wstawić do niego duży telewizor, a stare kanapy przerobić na luksusowy komplet wypoczynkowy dla Ciebie i przyjaciół, którzy od czasu do czasu wpadną na mecz. Nie rezygnuj z tej przestrzeni, dostrzeż w niej potencjał.

pomysly-na-przestrzen-garazowa-2

Prace na początek

Zacznij przede wszystkim od tego, by obejrzeć wszystkie przedmioty zgromadzone w garażu. Wyrzuć, rozdaj lub sprzedaj niepotrzebne. Resztę posegreguj tematycznie i zastanów się nad logicznym rozmieszczeniem ich w przestrzeni garażowej. Wykorzystuj nawet miejsce pod sufitem. To tu możesz – na specjalnych hakach – powiesić rowery czy deskę surfingową. Jeśli masz dużo narzędzi rozważ kupno specjalnej maty ściennej, na której będziesz je mógł powiesić. Stare meble przerób na wygodne regały i półki.

Jeśli mają być ciężkie możesz je dodatkowo przymocować do ściany. Wykorzystuj szuflady i szafki na kółkach. Powrzucaj do kartonów rzeczy rzadko używane, ale nie warte wyrzucenia. Koniecznie podpisz wszystkie pudła. Zobacz też, gdzie znajdują się Twoje gniazdka elektryczne, jeśli to rozmieszczenie jest Ci nie na rękę możesz je poprzenosić lub kupić kilka przedłużaczy. O tym jak przenieść gniazdko elektryczne – zrób to sam dowiesz się z poradnika. Zaplanuj też oświetlenie w pomieszczeniu, jeśli Twój garaż tego wymaga – przemaluj go, odśwież i wyczyść. W następnej kolejności zabierz się do aranżacji głównej.

pomysly-na-przestrzen-garazowa-3

Pomysły na przestrzeń garażową

Jedną z opcji dla garażu będzie zrobienie w nim przydomowej siłowni. Na początek wystarczą hantle, ławeczka, może drabinka. Jeśli z pomieszczenia będą korzystać inni warto zadbać o kilka mat do ćwiczeń, dmuchaną piłkę czy orbitrek. Zastanów się nad bieżnią, workiem treningowym czy wioślarzem. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią świetnym pomysłem obok siłowni będzie też ustawienie prysznica, a nawet przydomowej sauny. Obok domowej siłowni pomyśl też o dodatkowym salonie. Możesz zagospodarować go książkami i lampami, w rogu postawić biurko do pracy, a małą kanapę obsypać miękkimi poduszkami. Biblioteczka w chłodnym pomieszczeniu o ciepłym świetle z pewnością niejednemu przypadnie do gustu. Garaż z łatwością przerobisz na salę prób, w której do nocy będziesz mógł grać z kolegami z perkusji i gitarach. W tym wypadku warto jednak dobrze wyciszyć pomieszczenie. To także świetne miejsce na salon gier czy wspólne oglądanie meczu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ