krokus

Cebulki kwiatowe to znakomite rozwiązanie na to, ażeby szybko, tanio i przy minimalnym wysiłku stworzyć ogród swoich marzeń, pełen kwitnących i kolorowych roślin o zniewalającym zapachu. Jak zatem się za to zabrać? Na wstępie powinieneś zakupić oczywiście odpowiednie cebulki kwiatowe. W internetowym sklepie ogrodniczym gardenowo.pl możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu. Bez względu na to, czy szukasz tradycyjnych roślin, nietypowych odmian, oryginalnych gatunków, czy może chcesz wprowadzić powiew egzotyki do przydomowego kawałka zieleni, znajdziesz coś idealnego. Teraz nawet nietypowe marzenia dotyczące roślinności w ogrodzie mogą się spełnić.

Jak podlewać i nawozić cebulki kwiatowe?

Tuż po zasadzeniu cebul kwiatowych, niezwykle istotna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Generalnie przyjmuje się zasadę, że należy je obficie podlewać, niemniej istnieją od tego wyjątki, dlatego też dobrze jest już na wstępie zapoznać się z głównymi wskazówkami, które znajdziemy na opakowaniu. Przydatnych informacji nie brakuje również w sieci. Wilgotne podłoże sprawi, że cebulki kwiatowe będą szybciej kiełkować. Jakie nawozić rośliny? Na początku dobrze zadbać o przepuszczalność gleby, a więc możemy ją wymieszać z piaskiem lub kompostem. Należy tu jednak nie przesadzać z ilością. Przeważnie przyjmuje się, że na 1 metr kwadratowy przypada maksymalnie 100 gram nawozu.

Jak chronić cebulki kwiatowe przed mrozem?

Cebulki kwiatowe w większości są odporne na ciężkie warunki atmosferyczne. Przykładowo lilie dobrze znoszą niskie temperatury, zatem nie trzeba ich wyjmować z ziemi na zimę, a jedynie zakryć podłoże korą lub liśćmi, aby miały zapewnioną odpowiedni poziom wilgoci. Większość cebulek po przekwitnięciu roślin powinno się wyjmować z ziemi, by ochronić je przed mrozem. Należy je przechowywać w ciemnym i suchym miejscu przy optymalnej, dodatniej temperaturze. Na wstępie dobrze by była ona stosunkowo wysoka, dzięki czemu cebulki się wysuszą i przygotują odpowiednio na dalsze przechowywanie.

Efektowne cebulki kwiatowe

Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem, warto zwrócić uwagę na to, by cebulki kwiatowe były odpowiedniej jakości. Sklep ogrodniczy gardenowo.pl oferuje cebulki kwiatowe najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowane, pochodzące ze sprawdzonych upraw. Samo sadzenie oraz pielęgnacja nie jest pracochłonna i już przy minimalnym wysiłku, możemy uzyskać odpowiedni efekt, który będzie się utrzymywał od początku wiosny aż do końca jesieni. Cebulki kwiatowe można zasadzać osobno, jak i w pobliżu krzewów czy też dekoracyjnych traw. Wszystko jest tu uzależnione od Twojej wizji i wyobraźni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ