PALETY DO OCZU

Oczy są jednym z najczęściej podkreślanych elementów naszej twarzy. Jak mówi popularne przysłowie oczy są oknem naszej duszy, a wyczytać możemy z nich wiele emocji, począwszy od tych najbardziej pozytywnych, a kończąc na smutku i cierpieniu.
Większość z pań marzy o umiejętności wydobywania ze swego spojrzenia tego, co jest najpiękniejsze, starając się wybrać ideale kosmetyki oraz odkryć tajniki idealnego makijażu. Istnieje wiele rodzajów i typów kosmetyków służących do podkreślania oczu, począwszy od najbardziej popularnych tuszy do rzęs, poprzez kredki do oczu, a kończąc na cieniach do powiek. Zadaniem tych ostatnich jest wydobycie ze spojrzenia uroku, seksapilu czy drapieżności.

 

Cechy dobrych cieni do powiek

Najpopularniejsze wśród kobiet to sypkie cienie do powiek. Użytkowniczki tego kosmetyku oczekują, aby cienie:

  • były łatwe w aplikacji,
  • nie obsypywały się,
  • były trwałe,
  • były zaopatrzone w aplikator,
  • charakteryzowały się dużą wydajnością,
  • nie wywoływały reakcji alergicznych,
  • nie podrażniały powiek,
  • miały przyjemną konsystencję,

oraz, aby były w przystępnej cenie.

 

Palety cieni do oczu
PALETY DO OCZUNajbardziej lubianą przez kobiety formą cieni do powiek są cienie sypkie zamknięte w poręcznej wieloodcieniowej palecie do oczu. Coraz mniejszą popularnością cieszą się pojedyncze cienie do powiek ze względu na mniejsze możliwości w wykonaniu ciekawego makijażu.
Palety cieni to niezwykle praktyczny kosmetyk stworzony z myślą o wygodzie kobiet. Zamknięte w eleganckich opakowaniach, zawierają idealnie skomponowane mieszanki kolorów, które pozwolą na wykonanie makijażu na każdą okazję, niezależnie od warunków. W domu, w pracy, czy w podróży. Dzięki paletce cieni do powiek można zaoszczędzić zarówno czas, jak i miejsce w kosmetyczce czy torebce.

 

Wybór palety do oczu

Przy wyborze zestawu kolorów cieni w palecie warto kierować się rodzajem karnacji i barwą tęczówki.

Subtelne smoky czy delikatny make-up z użyciem ciepłych brązów i różnych odcieni beżu to absolutna klasyka wizażu. Wiele ciekawych makijaży można wykreować eksperymentując z szarościami oraz… czerwienią. Ta, która barwą zbliżona jest do bordo, będzie pasowała do ciemnych oczu – brązowych czy piwnych, purpurowo-śliwkowe akcenty sprawdzą się u zielonookich, natomiast różowe tony pokochają posiadaczki niebieskiej tęczówki. To podstawy, które powinna znać każda kobieta.

 

Na rynku dostępne są gotowe zestawy cieni do powiek znanych marek, I Heart Makeup, Sleek Makeup, theBalm, Catrice, Essence, MeMeMe. Można również stworzyć swoją paletę do oczu według indywidualnych upodobań makijażowych. Pole do popisu jest bardzo duże. Makijaż oczu przyciąga jak nic innego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ