Osobna zamrażarka – czy to naprawdę dobry pomysł?

Z pewnością pamiętasz dużą, skrzyniową zamrażarkę, która stałą w wiejskim domu Twojej babci jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś urządzenia te spotyka się bardzo rzadko – czy wiesz, dlaczego? Zobacz, co spowodowało spadek popularności osobnych zamrażarek i czy takie rozwiązanie ma jeszcze rację bytu w dzisiejszych czasach!

Wolnostojące zamrażarki – dlaczego dziś się ich nie używa?

Skąd taka popularność wolnostojących zamrażarek przed kilkunastoma laty? Najpewniej miało to związek z tym, że w tamtych czasach dostęp do żywności w sklepach był jeszcze dość ubogi – a co za tym idzie kupowało się sporo rzeczy „na zapas”, skoro już trafiły się w sklepie. Aby jednak móc cieszyć się nimi przez długi czas, konieczne było jej zakonserwowanie – a najlepszym sposobem na to było zamrożenie jej w wolnostojącej zamrażarce.

Dziś takie sytuacje są naprawdę rzadkością. Zamiast gromadzić zapasy na później, stawia się raczej na częstsze, lecz drobniejsze zakupy w marketach – które są na tyle dobrze wyposażone, że bez trudu można w nich kupić wszystko, co tylko zechcesz.

Wolnostojące zamrażarki

Dla dużej rodziny i nie tylko

Czy wolnostojące zamrażarki mają jeszcze rację bytu w dzisiejszych czasach? Na pewno nie w takiej formie, jak przed laty – jednak wciąż mogą się okazać przydatne. Kiedy? Szczególnie wtedy, gdy prowadzisz spore gospodarstwo domowe i nie masz czasu na to, by codziennie gotować obiad – wystarczy, że zamrozić kilka porcji na później, a zawsze będziesz mieć pod ręką świeży obiad do podania domownikom – wystarczy go tylko odmrozić i odgrzać.

Posiadanie zamrażarki może się okazać przydatne również wtedy, gdy nie masz czasu na to, by kilka razy w tygodniu robić większe zakupy. Zamiast tego, wystarczy raz wybrać się na większe zakupy, później zamrozić kupione produkty i powoli rozmrażać je w razie potrzeby – oszczędzisz w ten sposób sporo czasu.

Osobna zamrażarka przyda się również wtedy, gdy w Twoim domu je się sporo mięsa i zależy Ci na tym, by było dobrej jakości – czyli lepsze niż to ze sklepu. Jeśli posiadasz takie urządzenie, możesz co jakiś czas kupić większy zapas mięsa prosto od producenta – pomijając etap, gdy przed trafieniem na sklepowe półki jest ono faszerowane konserwantami – a następnie je zamrozić. Będzie nie tylko taniej, ale też zdrowiej!

Nowoczesna zamrażarka

Nowoczesna zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

Planujesz doposażyć swój dom w nowoczesną, wolnostojącą zamrażarkę? Oto parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę:

– rodzaj urządzenia – do wyboru masz zamrażarki skrzyniowe oraz szufladowe – te drugie uważane są nieco bardziej funkcjonalne, gdyż ułatwiając utrzymanie porządku wśród przechowywanej żywności,

– wysoka klasa efektywności energetycznej – aby uniknąć wysokich rachunków za prąd,

– tryb szybkiego zamrażania,

– wysoka klasa klimatyczna – aby zapewnić Ci mrożenie do naprawdę niskich temperatur,

– elektronicznie sterowana temperatura w środku komory chłodzenia – dla jak najefektywniejszej pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ