Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej wybierane?

Elementy z tej grupy, spełniające określone normy, są chętnie wykorzystywane przez ludzi z różnych branż. Wszystko dlatego, że takie produkty łączące lub regulujące urządzenia mają liczne zalety. Jakie śruby są nierzadko używane? Co jeszcze jest kupowane przez osoby – biorąc pod uwagę elementy wykonane ze stali nierdzewnej? Wszystkie te kwestie zostały poruszone w dzisiejszym wpisie.

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym

Czym charakteryzują się śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym? Elementy z tej grupy posiadają oznaczenia DIN 7991/ISO 10642. Tak naprawdę wystarczy znać tylko jedną normę, aby poznać też kolejną – korzystając z tabeli konwersji ISO/DIN/PN. Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym posiadają metryczny rodzaj gwintu. Jaka jest klasa wytrzymałości? Warto tutaj wiedzieć o następujących parametrach: 8.8/10.9/12.9. Z czego wykonywane są produkty tego typu? Jest to nie tylko stal nierdzewna A2 (INOX). Elementy z tej grupy powstają również przy użyciu stali węglowej lub stali kwasoodpornej A4. Jaka powłoka jest tutaj zastosowana? Klienci mogą zdecydować się na różne rozwiązania. Niektórzy wybierają brak jakiejkolwiek powłoki. Wtedy mówimy, że jest ona surowa. Fachowcy stosują również ocynk płatkowy, ocynk galwaniczny itp. Powłoka może być też czerniona (inna nazwa to oksydowana).

Produkty tego typu są bardzo uniwersalne. Mogą być wykorzystywane na przykład w motoryzacji, ale nie tylko. Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym są stosowane także w zakładach ślusarskich. Nierzadko używane są w trakcie budowy maszyn czy w branży remontowo-budowlanej. Ponadto mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wymagane jest licowanie śruby z materiałem.

Inne popularne elementy ze stali nierdzewnej

Trzeba wiedzieć, że ze stali nierdzewnej powstają nie tylko dobrej jakości śruby. Są to również często wykorzystywane nakrętki sześciokątne, które posiadają normy DIN 934/ISO 4032/PN 82144. Jak jest tutaj rodzaj gwintu? Metryczny albo drobnozwojny. Klasa wytrzymałości mechanicznej tych elementów to 5/8/10/12. Nakrętki sześciokątne powstają przy użyciu stali węglowej, stali nierdzewnej, stali kwasoodpornej itp. Stosowany jest także mosiądz lub poliamid. Klienci mają do wyboru różne rodzaje powłok ochronnych. Gdzie stosowane są opisywane nakrętki sześciokątne? Między innymi w przemyśle czy budownictwie. Elementy tego typu są wykorzystywane także w różnego rodzaju konstrukcjach stalowych, a także w branży automotive.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ