Okno na świat

Wstawienie okien to klucz do wykończenia każdego domu. Czynność niby prosta, ale zawsze rodzi wiele dylematów. Każdy właściciel domu chce przecież okien jak najbardziej solidnych, zachowujących wysoką termoizolacje, odpornych na przenikanie hałasów oraz dobrze wyglądających. Kluczową kwestią pozostaje oczywiście cena – im lepszy stosunek ceny do jakości tym lepiej.

Veka – firma z tradycjami

Na wielu forach internetowych w polecanych typach odnajdziemy okna Veka. Klienci chwalą je za nowoczesny design, wytrzymałość oraz korzystną cenę. Jednakże przyjrzyjmy się firmie oraz produkowanym przez nią towarom. VEKA to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją znakomitej jakości okien już od wielu lat.

Firma wytwarza swoje produkty sprawdzonymi metodami i technologiami na wszystkich zamieszkałych kontynentach i na wszystkich jej produkty są doceniane. Polska filia firmy działa już od 1994 roku, więc na rodzimy rynek trafiają okna produkowane w kraju i przez polskiego pracownika.

Okna Veka – szczegóły oferty

Omawiana w artykule firma produkuje wiele rodzajów okien, wybór zależy od potrzeb klienta i parametrów okien których szuka bo wiadomo każdemu zależy na czym innym. Wspólnym mianownikiem okien Veka jest bez wątpienia solidność. Wszystkie produkty firmy wykonywane są z profili zaliczanych do najwyższej klasy ujętej w zasadach polskiej normy jako klasa A. Przynależność do tej klasy gwarantuje mocniejsze o około 10% naroża okien oraz dużo lepszą izolację akustyczną i cieplną.

W sprzedaży dostępne są 4 podstawowe rodzaje okien: z profili 76 milimetrów, profili 72 milimetry, 82 milimetry oraz 90 milimetrów. Najnowszym, wdrażanym dopiero do sprzedaży są modele spectral cechujące się unikatowym designem i dodatkowymi udogodnieniami. Wszystkie rodzaje profili dostępne są w kilkunastu wersjach kolorystycznych, o dokładną i aktualną listę układów barwnych należy pytać u dealerów i sprzedawców firmy.

Okna Veka – jakie kupić?

Osoby poszukujące nowoczesnych i solidnych rozwiązań w swoim domu, jednocześnie zachowujących klasyczny styl wykonania powinny zastanowić się nad wyborem modelu Veka Softline 82. Wspomniany model okna posiada wyjątkową konstrukcję profilu gdyż składa się on w tym przypadku z siedmiu komór. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła pozwalający na lepszą termoizolację domu. Okna tego typu poleca się nawet do domów energooszczędnych gdyż połączenie tak znakomitych profili z dobrym ociepleniem całego budynku pozwala zminimalizować do najniższych wartości koszty ogrzewania budynku. Ponadto model okien Veka Softline 82 swoimi parametrami dorównuje flagowemu modelowi – Veka Alphaline. W niższej cenie możemy więc kupić podobne rozwiązanie.

Model Veka Softline 82 posiada profil o siedmiu komorach o łącznej głębokości zabudowy 82 milimetry. Uszczelka wciągana wykonana została tu z najwyższej jakości gumy dostępnej w trzech kolorach: czarnym, szarym lub karmelowym. Ławy podokienne posiadają uszczelki zaś listy znajdujące się przy szybach są proste i łatwe w konserwacji oraz czyszczeniu. Okucie omawianego modelu wykonano w innowacyjnym systemie ROTO NT, wyposażono w mikrowentylację oraz dwa zaczepy antywłamaniowe w każdym skrzydle. Dodatkowym atutem okuć są blokady antyprzeciągowe w skrzydłach uchylanych i blokada błędnego obrotu klamki chroniąca przed nadmiernym przeciążaniem a w konsekwencji psuciem mechanizmu. Współczynnik przenikania ciepła w szybach tego modelu wynosi Ug = 0,5W/m2K co z dużym zapasem zaspokaja wymagania Polskiej Normy w tym zakresie.

Modelem polecanym dla osób ceniących bardziej wyrafinowane rozwiązania tudzież pragnących większego wyboru wariantów kolorystycznych jest model okna Veka Perfectline. Model ten cechuje konstrukcja ramy o budowie pięciu komór i skrzydła głębokości zabudowy 70 mm. Możliwe jest nabycie skrzydeł prostych oraz półzlicowanych, polecanych osobom o ciekawej elewacji domu i chcących tę elewację podkreślić współgraniem z nią okien. W standardzie montowane jest stalowe wzmocnienie ramy i kilka innych dodatków jak system mikrowentylacji.

Więcej o oknach Veka przeczytasz na stronie http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ