Odpowiednia dieta dla chomików

Przed zakupem zwierzaka warto wcześniej poświęcić kilka chwil w celu zapoznania się nie tylko ze sposobami hodowania, ale przede wszystkim karmienia. W przypadku chomików na szczęście sprawa wygląda bardzo prosto.

Jak karmić chomiki?
Większość z nas kupuje chomiki jako pierwsze zwierzątko, także w przypadku naszych dzieci. Dzieje się tak albowiem zwierzątka te są bardzo towarzyskie i zawsze chętne do zabawy, a poza tym ich hodowla wcale nie jest trudna. Wystarczy dobrze wyposażona klatka oraz oczywiście pilnowanie jej czystości. Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku tego czym karmić chomika. Ich dieta bowiem jest prosta i nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy. Podstawą jadłospisu chomika powinny być przede wszystkim zboża, zioła, warzywa, ale także owoce i produkty białkowe. Dietę ponadto warto urozmaicić w cenne sole mineralne. Wbrew pozorom jednak utrzymanie takiej diety jest banalnie proste, albowiem wszystko to, czego potrzebuje nasz malutki przyjaciel znajdziemy w specjalnych mieszankach dla chomików, które zakupimy w każdym sklepie zoologicznym. Chomiki są w naszym kraju jednymi z najbardziej popularnych gryzoni hodowlanych w związku z czym właśnie w sklepach zoologicznych znajdziemy całe mnóstwo różnych innym przysmaków dla naszego chomika. Mogą być to dla przykładu kolby miodowe, niezwykle popularny przysmak, który chomiki wręcz uwielbiają. Poza tym kolby te mają rewelacyjny wpływ na ząbki naszego chomika, które jak wiadomo musi on od czasu do czasu ścierać. W sklepach zoologicznych znajdziemy również inne przepyszne smakołyki dla chomików, również te kwiatowe. Wystarczy udać się do takiego sklepu i zapytać o asortyment jaki posiadają, a także o to, co jest polecane właśnie da chomika. Od sprzedawcy możemy również dowiedzieć się tego w jaki sposób urozmaicić jeszcze bardziej dietę naszego pupila.

Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem karmy, czy też przysmaków zawsze zwracać uwagę na datę ważności produktów, a także na to, czy opakowania nie są zawilgotniałe. Karmy należy również przechowywać w suchym miejscu w naszym domu właśnie po to, aby uniknąć zawilgocenia, a co za tym idzie również i pleśni.

www.przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ