Dlaczego psy jedzą trawę?

Faktem jest, że nawet jeśli Twój pies ma dobrze zbilansowaną dietę, może nadal chodzić na zieloną trawkę. Badania wykazały, że większość rodzajów traw nie powoduje, że psy zwymiotują. Tak więc pomysł, że psy jedzą trawę, ponieważ czegoś brakuje w ich diecie jest mylna. Chociaż trawa zawiera niezbędne składniki odżywcze, których tak czy owak mógłby chcieć pies. Nie ma również twardej nauki dowodzącej, że jedzenie trawy wiąże się z wymiotami. Spożycie trawy powoduje, że niektóre psy wymiotują, ale nie jest jasne, czy to jej zasługa.

Dlaczego pies je trawę?

Niezależnie od tego czy jedzą je garściami czy smakują tylko kilka listków, odpowiedź może być prosta, po prostu podoba im się sposób, w jaki smakuje. Pamiętaj, że psy lubią wszelkiego rodzaju rzeczy, które obrzydzają ludzkie podniebienie – brudne skarpety i kości z obiadu.
Inna teoria mówi, że psy są naturalnie wszystkożernymi, dlatego psy udomowione instynktownie dobierają rośliny do swojej diety.

Pomimo braku solidnych dowodów na to, że jedzenie trawy jest bezpośrednio związane z uzupełnianiem diety psa. Wygląda na to, że psy będą szukać naturalnego lekarstwa na żołądek lub rozstrój żołądka, a trawa może załatwić sprawę. Po spożyciu, źdźbło trawy łaskocze gardło i podszewkę żołądka, to odczucie może z kolei spowodować wymioty u psa, zwłaszcza jeśli trawa jest połykana, a nie żuta.

Czy jedzenie trawy jest niebezpieczne dla psów?

Większość ekspertów twierdzi, że pozwolenie twojemu psu na jedzenie trawy nie stanowi realnego zagrożenia. Miejcie jednak na to oko, zwłaszcza jeśli następuje nagły wzrost jedzenia trawy, może to być oznaką choroby przewodu pokarmowego. Zawsze monitoruj szczeniaka gdy ząbkuje, ponieważ zjedzenie wielu liści, trawy i patyków może doprowadzić do zablokowania jelit.
Jeśli zauważysz, że twój pies żeruje w trawie lub w roślinach doniczkowych, możesz wprowadzić naturalne zioła lub gotowane warzywa do jego diety.

Możesz również kupić małą tacę z trawą dla swojego psa lub założyć ziołowy ogród domowy. Zapewni to twojemu psu alternatywę dla jedzenia trawy na zewnątrz, co może doprowadzić do przypadkowego spożycia pestycydów, herbicydów lub chemikaliów, które były używane jako opryski.

www.przygotowany.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ