Kolor włosów to naturalna barwa włosów człowieka. Mamy więc naturalnych blondynów, rudych, szatynów i brunetów. Kolory te figurują w oferowanych paletach farb jako kolory podstawowe – stanowią tzw. bazę kolorów.

Refleksy / odcienie farb do włosów

Kolejnym etapem w koloryzacji, bardziej zaawansowanym jest nadanie wyrazu, głębi, barwie podstawowej. Odcienie farb do włosów opisujemy potocznie, przyjmując nazwy zwyczajowe, budzące łatwe i uniwersalne skojarzenia. Dla przykładu: heban kojarzy nam się z kolorem czarnym, kasztan – z brązowym, miedź –  z rudym, słońce, złoto – z żółtym, wino – z czerwonym, oberżyna – z fioletem.

Odcienie/refleksy wpływają na to, czy kolor będzie w efekcie ciepły czy chłodny. I tak:

– popielaty (niebieski, odcień chłodny),
– opalizujący (fioletowy, odcień chłodny),
– złocisty (odcień ciepły),
– miedziany (odcień ciepły),
– mahoniowy (odcień ciepły),
– czerwony (wiśniowy, odcień chłodny),
– zielony (odcień chłodny).

Kolor włosów a typ urody

ODCIENIE FARB DO WŁOSÓWNa pozór nieistotne, jednak dobierając odcień farby do włosów do urody mamy perspektywę osiągnięcia harmonii w wyglądzie. Podstawą jest określenie urody jaką posiada dana osoba: ciepłą czy zimną. Odpowiedź można uzyskać wykonując test z biżuterią. Jeżeli korzystniej prezentuje się na skórze złota biżuteria – mamy ciepłą urodę, jeśli srebrna – zimną.

Dla ciepłej urody odpowiednie będą farby o odcieniach: żółci, miodu, czerwieni, brązu, orzechowy, czerwonego brązu, mlecznej czekolady, miedziany albo bordo.

Chłodny typ urody dobrze wyglądach w odcieniach platyny, blondu beżowego lub piaskowego, kakaowych lub orzechowych brązach, ognistych rudościach i nasyconych czerniach, najlepiej w odcieniu fioletu lub granatu.

Kolor włosów a kolor oczu

Odpowiedni odcień farby do włosów wyeksponuje i podkreśli także nasze spojrzenie.

Błękit oczu podkreślą odcienie blondu, brązu i rudego. Przy jasnej cerze sprawdzą się blondy w chłodnych odcieniach, przy ciemniejszej – kolory ciepłego brązu lub rudości, od intensywnych po miedziane.

W przypadku oczu brązowych decydując się na odcienie blondu należy wybierać ciepłe odcienie blondu po brązy. Oczywistym wyborem będą odcienie brązowego od jasnego, przez kasztanowy po gorzką czekoladę. Odcienie rudego są dopuszczalne po wcześniejszym dopasowaniu pod względem cery.

Kolor włosów dobierany do zielonych oczu jest zależny przede wszystkim od karnacji. Jednak zielone oczy i rude włosy są połączeniem, które zawsze będzie przyciągać wzrok.

Posiadaczki czarnych oczu powinny zrezygnować z jasnych blondów i rudości. Najodpowiedniejsze kolory to różne odcienie brązu, rzadko ciemne i średnie blondy albo brązy mieszane z blondami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ