ODŻYWKA KOLORYZUJĄCA DO WŁOSÓW

Samodzielne farbowanie to zawsze wyzwanie, nie ważne czy robimy to po raz setny czy po raz pierwszy. Teoretycznie włosów nie należy farbować częściej niż raz w miesiącu, gdyż mimo obiecywanej przez producentów delikatności, jest to zabieg naruszający i osłabiający strukturę włosa.

ODŻYWKA KOLORYZUJĄCA DO WŁOSÓWAlternatywą są odżywki koloryzujące do włosów, które doskonale odświeżają i przywrócą kolorystyczną intensywność i połysk włosom. Wiele nowoczesnych odżywek koloryzujących, często przyjmuje formę koloryzujących pianek. Odżywki nie zawierają amoniaku więc można je stosować dowolnie często. Efekt nie jest tak intensywny i trwały, jak w przypadku klasycznej farby, ale wystarczy na jakiś czas odłożyć farbowanie lub nadać ciekawe refleksy na włosach niekoloryzowanych.

 

Kilka słów o odżywkach koloryzujących

Często mówi się o takich odżywkach, że są „wielowitaminowym koktajlem koloryzującym”, zawierają bowiem ceramidy, aminokwasy oraz naturalny jedwab. Regenerację włosów zapewniają odbudowujące cząsteczki kera-proteiny. Odżywki koloryzujące zapewniają włosom maksymalne odżywienie i nawilżenie. Wspaniale podkreślają kolor włosów, dodają naturalnym i farbowanym włosom głębi i siły koloru. Tylko niewielki odsetek kobiet może pochwalić się włosami w swoim naturalnym kolorze. Reszta z nas woli go zmieniać, poprawiać, czy dodawać mu intensywności.

Odżywki koloryzujące posiadają odpowiednią, przyjemną konsystencję i gęstość. Można je łatwo rozprowadzić na włosach. Sam proces barwienia trwa ok. 30 minut, ale żeby uzyskać ładniejszy kolor można odżywkę pozostawić dłużej na włosach. Po zakończeniu zabiegu farbowania włosy łatwo się rozczesują, a po wysuszeniu stają się lśniące. Tymczasowy efekt, stopniowo zanika w ciągu 5-6 myć. Kolor znika wolniej z włosów de koloryzowanych lub porowatych, szybciej z naturalnych włosów.

 

Co mogą zdziałać odżywki koloryzujące?

Odżywki koloryzujące do włosów polecane są szczególnie dla kobiet, które wraz z nadaniem koloru lub jego odświeżeniem poszukują równolegle nawilżenia i rozświetlenia matowych włosów. Odżywki doskonale maskują odrosty i odświeżają kolor zafarbowanych uprzednio włosów. To również wspaniała zabawa kolorami dla kobiet, które nie boja się zmian i stosując łagodne, ale skutecznie odżywki koloryzujące do włosów chcą okresowo podkreślić swoją urodę. Można zmieszać ze sobą kilka odcieni odżywek koloryzujących. Taki eksperyment doda fryzurze refleksów. Czasem wystarczy pobawić się kolorami, by poprawić sobie samopoczucie i poczuć, że w wyglądzie coś się zmieniło.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ