Obrączki ślubne – piękna pamiątka na całe życie

Jednym z bardzo ważnych szczegółów, o które trzeba zadbać w czasie przygotowań do ślubu są obrączki ślubne. Ich wybór powinien być bardzo przemyślany zarówno przez pana, jak i pannę młodą, ponieważ będzie to niezwykła pamiątka i symbol tego niezapomnianego dnia na całe życie. Warto więc odpowiednio wcześnie wybrać się do jubilera i wybrać dla siebie idealną parę obrączek. Wybór zależy od wielu czynników, między innymi osobistych preferencji pary młodej, ale także ceny czy asortymentu sklepu jubilerskiego. Decyzja powinna być bardzo przemyślana, aby oboje przyszłych małżonków było zadowolonych ze wspólnego wyboru.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Do jubilera najlepiej wybrać się najpóźniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Obrączki ślubne to wyjątkowa biżuteria, która właściwie zawsze robiona jest na zamówienie. Każda z nich jest unikatowa i musi być dopasowana nie tylko do gustu panny czy pana młodego, ale trzeba też odpowiednio dopasować jej rozmiar i profil, aby idealnie leżała na palcu. Standardowy czas oczekiwania na gotowe obrączki to około miesiąc, ale często para młoda decyduje się na dodatkowe zdobienia czy grawer, co zdecydowanie wpływa na wydłużenie czasu realizacji. Aby więc oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i mieć pewność, że wszystko będzie gotowe na czas, najlepiej rozpocząć poszukiwania te kilka miesięcy wcześniej.

Idealnie dopasowana biżuteria

W przypadku tak wyjątkowych i indywidualnych ozdób, jaką są obrączki ślubne, warto przemyśleć każdy szczegół. Już sam kształt obrączki ma ogromne znaczenie. Najbardziej popularne są tak zwane obrączki soczewkowe. Ich nazwa wzięła się z kształtu zbliżonego do soczewki – z zewnątrz i od wewnątrz są delikatnie zaokrąglone. Sprawia to, że są bardzo wygodne w codziennym noszeniu, a także wygodnie je się zakłada i ściąga. To właśnie na nie decyduje się najwięcej młodych par, ale oczywiście nie jest to jedyny możliwy wybór. Coraz więcej osób szuka nowoczesnych rozwiązań i wybiera na przykład obrączki, które mają na zewnątrz płaskie wykończenie. Wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, dlatego taką opcję również warto wziąć pod uwagę.

Dobrym sposobem na wyjątkowe spersonalizowanie tej ślubnej pamiątki jest grawerowanie. Ta forma zdobienia nadaje obrączkom unikatowy charakter i sprawia, że jest to jedyna w swoim rodzaju biżuteria, której nie ma nikt inny. Grawer może być bardzo wyjątkowy – przyszli małżonkowie mają pełną dowolność w wyborze i mogą postawić na przykład na ważną sentencję, cytat, czy niezwykle istotną datę z ich życia. Wygrawerowany wzór może być umieszczony nie tylko po wewnętrznej stronie obrączki, ale również na zewnątrz, co nadaje całości niezwykle osobisty charakter. Ciekawym pomysłem jest wygrawerowanie słów po połowie na każdej obrączce, a po złączeniu obu można przeczytać całość. Warto jednak pamiętać o tym, że obrączki z grawerami są dużo trudniejsze do późniejszych modyfikacji, dlatego najpierw trzeba wybrać idealny rozmiar i kształt biżuterii, a kiedy jest się pewnym co do tych aspektów, wtedy można zdecydować się na dodatkowe zdobienia.

Oprócz graweru można zdecydować się też na nieco bardziej wyraziste zdobienia, na przykład te wykonane z kamieni szlachetnych. Najczęściej wybiera się do tego celu diamenty, ponieważ są one najbardziej trwałe i pomimo upływu lat nadal będą wyglądać doskonale. Najważniejsze jest, aby dobrać taki styl obrączek, który będzie pasował parze młodej. Jest to wyjątkowa biżuteria na całe życie, dlatego przemyślany wybór jest niezwykle istotny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ