Nauczenie psa czystości

Kto z nas nie marzy o tym, żeby mieć u siebie w domu futrzastego czworonoga? Pies jest doskonałym przyjacielem człowieka, ale musimy pamiętać, aby nauczyć go podstawowych zasad czystości, aby po naszym powrocie do domu z pracy nie zastać niemiłej niespodzianki.
A więc jak nauczyć psa czystości? Każdy wie, że najłatwiej jest nauczyć psa nowych rzeczy i zasad, gdy jest szczeniakiem. To wtedy powinniśmy zacząć wdrażać w niego podstawowe zachowania. Najważniejszą rzeczą jest nauczenie psa załatwiania się tylko na spacerach. Musimy pamiętać, aby systematycznie pilnować godzin, w których wyprowadzamy naszego pupila. Należy nagradzać go za każdym razem, gdy załatwi się podczas spaceru, wtedy pies nauczy się rozpoznawać związek przyczynowo-skutkowy i będzie chętniej załatwiał się na dworze.
Kolejną kwestią jest nauczenie psa, że jego miejscem do spania jest jego kojec. Jeśli nie chcemy mieć sierści w łóżku, musimy konsekwentnie zabraniać psu wskakiwania na jakiekolwiek łóżka w naszym domu. Własny kojec to także dla psa miejsce, w którym czuje się pewnie i bezpiecznie.
Bardzo ważne jest także ustalenie całego harmonogramu dnia i przyzwyczajenie do niego swojego pupila. Powinien on w miarę o systematycznych porach wstawać, wychodzić na spacer oraz dostawać pożywienie. Jeśli będziemy wykonywać ten plan konsekwentnie, możemy być wtedy pewni, że w niedzielny poranek nie obudzi nas drapanie o drzwi wejściowe, ani popiskiwanie, które świadczyłoby o tym, że nasz pupil domaga się natychmiastowego wyjścia na zewnątrz.
Trzeba pamiętać, że mały szczeniak może być początkowo niesforny i ciężko będzie mu zaadaptować się mu do narzuconych przez nas zasad. Musimy wykazać się odrobiną cierpliwości i nie przestawać uczyć go nawet jeśli wydaje nam się, że nasz wysiłek idzie na marne. Nie martwmy się, po pewnym czasie czworonóg odwdzięczy nam się za nasz wysiłek bezwarunkową miłością i energicznym machaniem ogonem. Czym więc jest chwila cierpliwości w porównaniu do prawdziwej przyjaźni, która potrwa wiele lat?

www.wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ