Miska WC

Urządzanie i wyposażenie łazienki to zadanie trudne, lecz niezwykle interesujące. Wynika to ze specyfiki samego pomieszczenia, które, aby stało się komfortowe, wymaga zastosowania szeregu odpowiednich urządzeń. W ich wyborze powinniśmy kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i tymi czysto estetycznymi. Urządzeniem o szczególnym statusie jest toaleta WC, z której na co dzień korzystają wszyscy domownicy. O ile przyzwyczajeni jesteśmy do stosowania standardowych muszel klozetowych, to coraz częściej szukamy wobec niej alternatyw. Do takich należy miska klozetowa, niezwykle komfortowa oraz – w przeciwieństwie do ich tradycyjnych odpowiedników – zajmująca zdecydowanie mniej miejsca.

Miska ustępowa a materiał wykonania

Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań dedykowanych do tego pomieszczenia. Dobierając poszczególne, warto rozpocząć od tych najbardziej podstawowych – a do nich należy właśnie miska ustępowa. Wśród tych dostępnych znajdziemy różne modele, wykonane z odmiennych materiałów i tworzyw.

Wybór konkretnego rodzaju materiału jest o tyle istotny, że ma on znaczący wpływ na trwałość danej miski i jej żywotność. Najczęściej stosowanym materiałem jest oczywiście ceramika. Jest ona odporna na oddziaływanie szkodliwych czynników – takich jak wilgoć, pyłki, chemikalia i zanieczyszczenia. Ceramikę łatwo się czyści, a osadzający się na niej brud szybko znika. Zarazem, ceramika jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie sił fizycznych oraz różnego typu mechaniczne uszkodzenia – takie jak zarysowania, uderzenia, odpryski i inne. Wytrzymuje także działanie niezwykle wysokich i niskich temperatur.

Rzadziej stosowanym materiałem jest porcelana. Jest ona oczywiście droższa, lecz zarazem – bardziej wytrzymała.

Kolejnymi, jeszcze rzadziej stosowanymi materiałami są stal nierdzewna i kamień. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w łazienkach „designerskich”, urządzonych w nowoczesnym stylu. Napotkać je możemy w drogich hotelach lub restauracjach.

Miski ustępowe występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Znajdziemy zarówno standardowe barwy – takie jak biel, beż lub popielaty – które kojarzą się z higieną i czystością, jak i bardziej pomysłowe barwy.

Kształt miski ustępowej

Wśród dostępnych misek ustępowych odnaleźć możemy modele w kilku podstawowych kształtach – takich jak owal, okrąg, kwadrat lub prostokąt. Kształty te są powszechnie stosowane nie tylko w przypadku tych urządzeń sanitarnych. Warto podkreślić, że szczególną popularnością cieszą się miski WC marki Roca, o standardowych kształtach, lecz niezwykle praktycznej konstrukcji.

Osobom rozważającym możliwość zakupu misek ustępowych polecamy zapoznać się z tymi, w których zamiast zgiętego ku wnętrzu obrzeża, zastosowano rozwiązanie alternatywne – w postaci delikatnych wgłębień przebiegających wzdłuż górnej krawędzi. Dzięki ich obecności, przepływająca woda rozkłada się równomiernie po całej powierzchni ścianek tego urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ