objawy koronawirusa

Koronawirus to nieprzyjemna choroba, która może wywoływać objawy o różnym stopniu nasilenia. Osoby podejrzewające u siebie zachorowanie bądź skierowane na kwarantannę powinny przez pewien czas pozostać w izolacji, ograniczając transmisję wirusa i w domowym zaciszu dochodząc do zdrowia. Aby zabezpieczyć się na taką okoliczność, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych rzeczy. Jakie produkty dobrze będzie posiadać w domowej apteczce?

1.      Termometr

Termometr to urządzenie, które obowiązkowo powinno znaleźć się w każdym domu. Gorączka jest bowiem jednym z głównych z objawów wirusowego lub bakteryjnego zakażenia, a jej kontrola jest niezbędna w celu prawidłowego doboru leków. Osoby planujące zakup nowego termometru mogą zdecydować się na tradycyjny model cieczowy lub wygodny i bezpieczniejszy egzemplarz elektroniczny – oba służą do pomiaru pod pachą lub w jamie ustnej. Godny polecenia jest także praktyczny termometr bezdotykowy, szczególnie przydatny do zmierzenia temperatury u mniejszych i ruchliwych dzieci.

2.      Pulsoksymetr

Kolejnym przedmiotem pomocnym w trakcie infekcji koronawirusa jest pulsoksymetr. To urządzenie, które w nieinwazyjny sposób mierzy saturację, czyli poziom tlenu we krwi. Ten parametr wskazuje na ewentualne problemy z oddychaniem, ułatwiając podjęcie decyzji o ewentualnej konieczności skorzystania z profesjonalnej pomocy medycznej. Najprostszy model to klips przypinany na palcu dłoni. Bardziej zaawansowane, używane w szpitalach pulsoksymetry można również mocować na palcu stopy lub małżowinie usznej.

3.      Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Aby złagodzić przykre dolegliwości związane z chorobą, warto zawczasu przygotować zapas odpowiednich leków. Produkty o działaniu przeciwbólowym złagodzą ból głowy i mięśni, nieco poprawiając samopoczucie. Preparaty przeciwgorączkowe warto będzie zastosować, gdy temperatura ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza. W przypadku przedłużającej się gorączki, należy naprzemiennie przyjmować leki z paracetamolem i ibuprofenem, zapewniając w ten sposób ciągłość ich działania.

4.      Leki na kaszel

Podstawowym objawem koronawirusa jest suchy kaszel. To męczący symptom znacząco utrudniający codzienne funkcjonowanie, zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Aby ograniczyć nasilenie i częstotliwość ataków kaszlu, warto zastosować odpowiednie leki i preparaty. Najpopularniejsze z nich to:

  • syropy o działaniu przeciwkaszlowym,
  • pastylki do ssania nawilżające gardło i łagodzące chrypkę,
  • tradycyjne lub musujące tabletki na kaszel,
  • roztwór do inhalacji, chroniący przed wysychaniem śluzówki.

5.      Witaminy

W trakcie infekcji cennym wsparciem dla organizmu będą witaminy. Przede wszystkim w trakcie choroby warto sięgnąć po witaminę C i D, które wzmocnią odporność, ułatwiając zwalczenie wirusa. Przydatny będzie także cynk, który złagodzi objawy i pozwoli na skrócenie czasu zakażenia. Dobrym pomysłem będzie również przyjmowanie kompleksu witamin, które wspomogą wszystkie komórki ludzkiego ciała, wpływając na ich prawidłowe funkcjonowanie oraz regenerację, a w konsekwencji – szybszy powrót do zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ