konto na portalu facebook niesie za sobą dużo zalet ale też i wad na które ludzie w dzisiejszych czasach nie potrafią ich dostrzec. Ten artykuł jest oparty na doświadczeniach związanych z tym portalem społecznościowym i jest on pisany po to aby uświadomić każdej współczesnej osobie o tym jak tak naprawdę działa ta strona internetowa.
Facebook został założony 4 lutego 2004 roku przez Marka Zuckerberga, ten serwis społecznościowy zapoczątkował nową erę w której to każdy człowiek mógł porozumiewać się przez internet z każdym na całym świecie, użytkownicy tej że platformy mają dostęp do tworzenia własnych sieci, grup oraz mogą dzielić się wiadomościami i zdjęciami i korzystać z aplikacji dołączonych przez facebook. To wie każdy lecz nie każdy wie takich rzeczy:
Po pierwsze w chwili zarejestrowania się i zaakceptowania regulaminu którego i tak nikt nie czyta każde zdjęcie dodane na naszym profilu może być wykorzystywane przez facebooka zgodnie z prawem. Czyli jak facebook zrobi reklamę i na tej reklamie zarobi określoną sumę pieniędzy wykorzystując nasze zdjęcie to my nie mamy do tych pieniędzy żadnych praw gdyż zaakceptowaliśmy regulamin.
Po drugie jeżeli nie zablokujemy swojego profilu to dosłownie każdy nawet osoba która nie ma konta może nas wyszukać po przez google a jak ktoś ma konto może o nas wiedzieć zupełnie wszystko po przecież powstała filozofia o treści „na facebooku się mówi prawdę a w prawdziwym życiu się kłamie”.
Po trzecie niezmiernie łatwo przejąć kontrolę nad naszym kontem i przez to można być zniszczonym w internecie
Po czwarte tak naprawdę to da się trwale usunąć konto ale rzadko kto o tym wie „bo niby po co” wystarczy wejść w podany adres i postępować zgodnie z instrukcją https://www. facebook. com/help/delete_account.

www.sluchajcie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ