Jak ponumerować strony w Wordzie?

Tworzenie dokumentów tekstowych warto zacząć od spełnienia licznych wymogów edytorskich, które pełnią poważną funkcję w obrocie. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie akapity oraz adekwatny do nich rozkład tekstu. Zapewni to jego większą czytelność i sprawi, że oczy odbiorcy będą mniej męczyły się wtedy, gdy będzie zapoznawał się z treścią pisma. Aby oszczędzić jego czas, warto najważniejsze fragmenty dokumentu wytłuścić bądź ująć w kursywę. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że z punktu widzenia niemal każdego odbiorcy najistotniejsze jest, aby dokument był ponumerowany. Jeżeli tego brakuje, niezwykle ciężko będzie posegregować strony świeżo wydrukowanego dokumentu.

Nie każdy wie, jak ponumerować strony w Wordzie. Jest to praktyczna umiejętność, której warto nie bagatelizować. W pierwszej kolejności należy w górnym menu wybrać pozycję „wstaw”. To właśnie w tej zakładce możemy dodać hiperłącza, obiekty, wykresy, tabele oraz inne istotne przedmiotowo elementy. Na tej samej zasadzie dodajemy numerację stron. Ważne jest przy tym, że możliwe jest jej odpowiednie skonfigurowanie. Tym samym dodawana jest dolna stopka, w ramach której widoczne są potrzebne nam numery. Dobrze jest pamiętać o tym, że istnieje możliwość zmiany orientacji liczb, które są wyświetlane w ramach danej strony. Dokonujemy tego dokładnie w ten sam sposób, w jaki zmieniamy położenie standardowego tekstu.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których niektóre ze stron nie powinny być numerowane. Wtedy niezbędne jest ich wskazanie w specjalnym panelu, do którego mamy dostęp za pośrednictwem zakładki odnoszącej się do numeracji. Można je wyliczyć bądź wskazać ich zakres. Po zastosowaniu tych ustawień liczby w dolnej stopce strony nie będą widoczne. Najważniejsze z naszego punktu widzenia jest jednak to, że zostanie zachowana ciągłość i nie będzie brakowało poszczególnych liczb. Obsługa ustawień konfiguracyjnych związanych z numeracją i punktowaniem jest bardzo łatwa, dlatego każdy z edytorów z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem.

www.tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ