Jak dbać o skórę pod oczami w okresie jesienno-zimowym?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna i bardzo cienka – z tego powodu wymaga odpowiedniej i szczególnej pielęgnacji. Często to również ta część twarzy, która nie chce współpracować – zdradza fakt o nieprzespanej nocy, przemęczeniu czy stresie. Bardzo szybko widoczne stają się na niej oznaki starzenia. Newralgicznym momentem w pielęgnacji skóry pod oczami jest jesień i zima, kiedy temperatury gwałtownie spadają, a my jesteśmy narażeni na chłód, mróz i nie zawsze sprzyjające warunki pogodowe. Nie wiedząc, jak się przed nimi chronić, często pozostawiamy ten fakt, nie reagując na niego – to wielki błąd, ponieważ ten delikatny obszar twarzy zasługuje na szczególną uwagę. Jak więc należy się o nią zatroszczyć?

Krem pod oczy to podstawa!

Młode kobiety, których skóra najczęściej wymaga jedynie minimalnego odżywienia i nawilżenia, zwykle stawiają na wielozadaniowy krem do całej twarzy. Nie ma w tym nic dziwnego – w większości przypadków to wystarcza. Jednak wraz z wiekiem skóra twarzy traci swoją sprężystość i blask i potrzebuje dodatkowego wsparcia. Najczęściej to dopiero w starszym wieku panie sięgają po dodatkowy krem pod oczy. W rzeczywistości idealny czas na rozpoczęcie jego stosowania to okolice 20. roku życia. To wtedy powoli rozpoczynają się w organizmie procesy starzenia i, choć tego przez dłuższy czas wcale nie widać, dobrze już wtedy zadbać o kondycję skóry pod oczami. Mocną propozycję stanowi proponowany przez L’Oreal Paris krem pod oczy Nutri Gold, dedykowany paniom w każdym wieku. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę, przechadzając się wzdłuż drogeryjnych półek?

Nutri Gold pod oczy – tak czy nie?

Krem pod oczy Nutri Gold od marki L’Oreal Paris to innowacyjna mieszanka składników aktywnych, które dobrze wchłaniają się w naskórek i błyskawicznie rozpoczynają regenerację tkanek. Trzy najważniejsze składniki to eliksir miodowy, który ma za zadanie odżywiać komórki i przywracać im blask, kompleks wapniowy wzmacniający barierę ochronną skóry i poprawiający jej kondycję, a także mieszanka witamin z grupy B – ta odpowiada za regenerację komórek i ich ogólną kondycję. W recepturze nie brakuje także lipidów, które nadają cerze świeży wygląd, a także odpowiadają za jej gładkość. Wszystko to sprawia, że Nutri Gold pod oczy nie tylko idealnie przygotuje skórę pod oczami na sezon chłodu i mrozów, ale także pomoże zapobiegać powstawaniu oznak starzenia i utracie blasku. Ten produkt pomoże kobietom borykającym się nie tylko z sińcami pod oczami, ale też z uczuciem ściągniętej skóry w tym obszarze, która powoduje dyskomfort i nie pozwala na wykonanie pięknego makijażu. Dużą zaletą Nutri Gold pod oczy jest jego niewysoka cena. Za ok. 40 zł zyskujemy produkt, dzięki któremu można poczuć się naprawdę luksusowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ