mężczyzna kosmetyki

Współczesny mężczyzna zmienił się bardzo na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze niedawno dla wielu mężczyzna, szczytem dbania o siebie było użycie podstawowego kremu nawilżającego.
Bardziej rozbudowana pielęgnacja, była powodem do wstydu. Była mało męska. Jak jest dziś?

Pielęgnacja dla mężczyzn

Czasy, kiedy panowie nie musieli dbać o swój wygląd a skupiali się tylko na pracy oraz zarabianiu pieniędzy minęły bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach mężczyzna spędza w łazience praktycznie tyle samo czasu co kobieta. Do tego posiada swoje kosmetyki do pielęgnacji.

Obecnie zdecydowana większość koncernów kosmetycznych ma w swojej ofercie linie produktów przeznaczonych dla mężczyzn.

Jakie kosmetyki są niezbędne dla mężczyzny?

Większość mężczyzn preferuję porany prysznic, niezbędnym kosmetykiem do wykonania tej czynności jest żel pod prysznic (najlepiej przeznaczony dla mężczyzn, wtedy zapach będzie męski i świeży). Najlepszy będzie żel, który oprócz właściwości myjących, ma również właściwości nawilżające.

Jak dba o siebie współczesny mężczyzna?

Kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry twarzy. Kosmetyk powinno się dostosować do rodzaju skóry. Jego zadaniem jest nawilżenie i uelastycznienie skóry twarzy. Gdy już nasza skóra jest czysta, możemy przejść do golenia. Większość Panów wykonuje tą czynność niemal codziennie.
Podstawowym narzędziem każdego nowoczesnego mężczyzny powinna być golarka, która w łatwy sposób usuwa zbędne owłosienie, a przy okazji nie zajmuje dużo czasu. Ważnym krokiem po goleniu jest zastosowanie balsamu, który ukoi skórę.

Mężczyźni bardzo dużą uwagę przykuwają do zapachu. Zapach wpływa na wizerunek mężczyzny, dlatego każdy facet powinien posiadać perfumy, które oddają jego osobowość. Zapach dla nowoczesnego mężczyzny powinien być energetyzujący i intrygujący.

Oprócz codziennej pielęgnacji, każdy mężczyzna powinien pamiętać o swojej kondycji i zdrowiu. Prawidłowo zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i unikanie używek poprawiają wygląd i samopoczucie każdego człowieka.

Przeczytaj też: http://urodaporady.pl/mezczyzna-jakich-kosmetykow-pielegnacyjnych-powinien-uzywac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ