FRYZURY FALE

Loki i fale są wyjątkowo kobiece. Tworzą romantyczny, lekko zmysłowy styl. Oprócz tego są też niezwykle korzystne dla wyglądu twarzy. Piękne fale niczym u aniołków z Victoria’s Secret albo burza gęstych i lśniących loków to marzenie niemal każdej z nas.

Loczki i fale przez setki lat zmieniały swoje oblicza. Zawsze jednak funkcjonowały wśród najmodniejszych fryzur dla kobiet, utożsamiane były z zadbaniem, zamożnością i seksapilem.

Największą zaletą jest to, że znacznie zwiększają objętość włosów. Dzięki temu, że odstają od głowy optycznie wydaje się, że jest ich dużo więcej.

FRYZURY FALEOprócz tego za pomocą loków i fal można modelować kształt twarzy. Kobiety o pociągłych buziach, zapadniętych policzkach, czy też o ostrych rysach twarzy powinny wybierać drobne loczki.

Dla kobiet z okrąglejszymi buziami lepsze będą delikatne, miękkie fale, które zwiększą objętość włosów, nadadzą im zmysłowej lekkości, ale też nie sprawią, że wokół pyzatej buzi będzie się działo zbyt wiele.

 

Loki i fale każdego dnia

Wiedząc, jak wykonać piękne loki i fale w domowym zaciszu, warto szukać inspiracji, np. wśród fryzur znanych osób. Loki na co dzień można nosić rozpuszczone, na przykład w stylu beach waves, który będzie w sam raz na lato. Efektownie będą prezentować się pofalowane włosy ładnie upięte w kucyk lub dodany do nich uroczy warkoczyk.

Na krótkich włosach z łatwością można wyczarować figlarne loki lub fale, które dodadzą sporo uroku. Fale na krótkich włosach, czasem przypominające „artystyczny nieład”, wbrew pozorom, wyglądają bardzo elegancko, sprawdzą się więc nie tylko na co dzień, ale także i na specjalne okazje.

 

Wielkie wyjście

Fryzura glamour to propozycja dla kobiet, które mają grube i długie włosy, sięgające co najmniej poniżej linii ramion. Dla stworzenia tej wyjątkowo kobiecej i eleganckiej fryzury konieczne jest podzielenie włosów na 3 sekcje (na czubku głowy; na środku głowy nad uszami; na dolnej części głowy). Włosy z każdego pasma należy nakręcać na lokówkę o grubej średnicy. Ważne jest to, aby pasma z przodu, które okalają twarz, wywijać do tyłu głowy.

Loki w stylu retro idealnie wyjdą na krótkich włosach – do szyi lub ramion. Na takiej długości skręt dłużej się utrzyma, a sama fryzura zyska większą objętość, choć jednocześnie będzie wydawać się lekka. Dla uzyskania pożądanego efektu, należy wszystkie włosy, jeszcze wilgotne, nawijać na grube wałki, na ok. 30 minut.

Dla utrwalenia delikatnych fal i loków należy używać lekkich kosmetyków (pianka albo spray). Lakier do włosów to propozycja dobra na uroczystą okazję. Uwaga: zbyt duża ilość utrwalających kosmetyków może wywołać efekt nienaturalnej fryzury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ